härkänainen

on..

ihana

9

3986

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • härkämies

      tosi hyvä valinta

    • Tyytyväinen mies

      Minulla härkänainen vaimona,pois en antais
      pidän kuin kukkaa kämmenellä.
      Monin kerroin saan rakkautta ja huomiota osakseni
      vieläkin hyvin naisellinen ja sensuelli.
      Yhteisiä vuosia jo 32v.

      • mies alkaa

        muistuttamaan vaimoaan.
        käytätkö jo mekkoa ja sukkahousuja?
        ei naisellinen nainen mieheksi muutu (sanoit..vieläkin naisellinen)


      • Tyytyväinen mies
        mies alkaa kirjoitti:

        muistuttamaan vaimoaan.
        käytätkö jo mekkoa ja sukkahousuja?
        ei naisellinen nainen mieheksi muutu (sanoit..vieläkin naisellinen)

        ei käytä sukkahousuja.
        Tuskin olen vaimoni kaltaiseksi muuttunut
        saan olla ihan oma itseni.
        Ikä on vain lisännyt hänen naisellisuuttaan.


    • Myös härkä

      Jees jees !! Ollaan me härkä naiset sitte hyviä!! Minä olen ainaskin fiksu ja filmaattinen, toiset huomioon ottava, rakastava, toisia ymmärtävä ja hyvä sängyssä !!! Jeeeees ! Nämä ei muuten ole minun keksimiäni juttuja itsestäni, vaan kuulen niitä päivittäin toisilta ihmisiltä !!

      • hohh

        Että ihan päivittäin kuulet muilta ihmisiltä olevas hyvä sängyssä. Tirsk.


    • toukokuun lapsi

      Härkänainen on jo lapsena hyvin itsepäinen. Eikä halua että, autetaan. Vanhempani (jo pois nukkuneet). Kertoivat kuinka koko muu perheeni joutui odottamaan minua kun solmin kengännauhojani en oikein osannut mutta, en antanut periksi. Auttaa eivät isä eikä äiti saanut. Myöhemmin tuosta itsepäisyydestä elämän edetessä on ollut sekä hyötyä että haittaa. Nyt kun ikä on jo tarpeeksi, onneksi tuo piirre on hiotunut ja pahemmat särmät jo siloutuneet. Apua otan jo mielelläni vastaan kun sitä tarjotaan. Härkänaiset ovat usein myös hyvin herkkiä ja uskollisia kumppaneita. Rakastavat miestään ja lapsiaan ja asettavat nämä usein kaiken jopa itsensä edelle. Härkänaiset rakastavat kaikkea kaunista aina kukista-musiikkiin. Luonto on härkänaiselle tärkeä laatumisen paikka. Luontoon metsään tai merelle tai maalle on aika ajoin päästävä jos härkä asuu esim.kaupungissa. Kaupungin energia ja kiivastahtinen rytmi väsyttää härkäpersoonaa. Joten härän on päästävä rauhalliseen ympäristöön latautumaan. Jos ei härästä tulee kärsimätön ja vaikea joka haastaa lähimmäisten kanssa turhaa riitaa.

      • härkänais

        puhuit asiaa...
        Kyllä ite härkänä ja kaupungissa asuvana on pakko päästä luonnonrauhaan aina kun siihen mahdollisuus tulee. Varsinkin kesällä mökkielämä viehättää. Eikös härkä rakasta hyvää ruokaa ja rauhaa, jota mökkielämä parhaimmillaan on? Ja sehän näkyy vyötärönseudulla..:) Laitumen parhaimman "ruohomättään" luotahan sen härän löytää..Ja mitä itsepäisyyteen tulee niin kyllä sitä vanhanakin itsepäisyyttä löytyy. Mutta kyllä me härät ollaan ihania kuitenkin:)


      • toukokuun lapsi
        härkänais kirjoitti:

        puhuit asiaa...
        Kyllä ite härkänä ja kaupungissa asuvana on pakko päästä luonnonrauhaan aina kun siihen mahdollisuus tulee. Varsinkin kesällä mökkielämä viehättää. Eikös härkä rakasta hyvää ruokaa ja rauhaa, jota mökkielämä parhaimmillaan on? Ja sehän näkyy vyötärönseudulla..:) Laitumen parhaimman "ruohomättään" luotahan sen härän löytää..Ja mitä itsepäisyyteen tulee niin kyllä sitä vanhanakin itsepäisyyttä löytyy. Mutta kyllä me härät ollaan ihania kuitenkin:)

        Totta, härkänaiset rakastavat hyvää ruokaa. Olen naimisissa kokin kanssa. Molemmat rakastamme hyvää ruokaa. Neitsytmiehelleni on myös tärkeää että, ruoka asetellaan kauniisti tarjolle. Ja koska, hän on "vanhan-ajan ammattilainen". Hänelle on kulinaarisesti myös nautinnollista hyvä ruoka. Voit usko että, meillä molemmilla tämä "vyötärön seutu" on mielummin pyöreä kuin lattea. Yritämme pitää vähän kurissa näitä jälkiruokia. Mutta se on vaikeaa. Neitsytmies ja härkänainen sopivat hyvin yhteen siinäkin mielessä että, kumpikin on sielultaan esteetikkoja. Olen oppinut ajanmittaan kuuntelemaan neitsymiestäni paremmin, härkänaisena ole tempperialistisempi. Haluan että, asiat tapahuvat heti. Ja nuorempana toimin aina nopeasti.Ja olin monessa mukana. Onneksi iän myötä tämä toiminnan piirre laantuu. Maltan jo odottaa hitaampaa ja ajattelevaisempaa puolisoani. Neitsytmiehen pitää saada enemmän harkinta-aikaa.Jos, ei muuten olemme helposti törmäyskurssilla. Neitysmieheni on myös oppettanut minulle että, apua saa ottaa vastaan. Tämä "avun vastaanottaminen" on varmasti meille härkänaisille monelle vaikeaa.

        Ja kesä-ja kevät ja maalaiselämä ja sen vihreät niityt ja metsät saavat sydämemme onnesta sykkimään! Onneksi Suomen suvi on niin vihreä!!

        Olen samaa mieltä itsepäisyyttä kyllä näin vanhanakin, jos tarve sitä vaatii. Ja hyvä niin.


    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?

      Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial
      Maailman menoa
      13
      1693
    2. Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin

      Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras
      Maailman menoa
      138
      1686
    3. Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä

      Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva
      Maailman menoa
      264
      1235
    4. Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot

      Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks
      Kaste
      422
      1088
    5. Mies profiloin sinut

      Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.
      Ikävä
      210
      1066
    6. Salainen kastekoulutus

      Millainen on helluntailainen kastekoulutus ja kauanko se kestää ?
      Kaste
      285
      955
    7. Mitä haluaisit

      Tehdä kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      129
      949
    8. Heikki Paasosen Marita-vaimo jätti tunteikkaat jäähyväiset: "Tällä kertaa me..."

      Heikki Paasonen on naimisissa Marita Paasosen (os. Alatalo) kanssa ja heillä on kaksi pientä lasta. Nyt koitti aika jätt
      Suomalaiset julkkikset
      3
      897
    9. Pirkanlinna yleisötapahtuma

      Oli todella hyvä tilaisuus. Ja EERO. L. Aivan mahtava tyyppi. Veti rennosti ja asiallisesti. Ja yleisöltä hyviä kysymyks
      Ähtäri
      49
      878
    10. Känsäkoura ja hotelli

      Tietoa kuka ostanut?
      Kuhmo
      10
      875
    Aihe