mitä uutta Kolin matkailussa

Kolilla on kai ainakin luolia, joista harvemmin julkisuudessa puhutaan.
Samoin on eräänlaisia vanhoja "pyhiä paikkoja", joista niistäkään ei paljoa puhuta.
1223
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kyllähän siellä paikanpäällä on ideoita, mutta jostain syystä niitä ei ole vain saatu työstettyä pidemmälle. Tiedä sitten, että onko kyse rahasta, ajasta vai asenteista. Kolilla on potentiaali nousta vaellus/"erä"/patikointikeskukseksi kun laitetaan yhteen Koli, Ahmovaara, Juuka, Pielinen. Nyt siellä kaikkialla on hieman kaikkea silleen sekaisin, joku sellainen yleisempi "iso läänin kattava suunnitelma" voisi olla paikallaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tapahtuu? kirjoitti:

Kolilla on kai ainakin luolia, joista harvemmin julkisuudessa puhutaan.
Samoin on eräänlaisia vanhoja "pyhiä paikkoja", joista niistäkään ei paljoa puhuta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu