KOSEK:in yritysasiamies puhuu KP -lehden haastattelussa oman alueensa asiasta pehmoisia (tietoisesti?), jotka KPO:n toimitusjohtaja pystyy selvästi kiistämään. KOSEK:in johtaja selittelee, että kyseessä on vain asiamiehen henkilökohtainen mielipide,eikä ota vastuuta alaisensa puheista. Koko juttu antaa kuvan, että kunnallisen suojatyöpaikan palkolliset tässä vaan puuhastelevat omiaan!
KOSEK: issa sekoillaan
K. Amreeri
31128
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Mitä tämä Kosek on saanut aikaan, ei yhtään mitään. Osallistuu paikallisiin "kissanristiäisiin" joilla ei ole mitään todellista hyötyä. Työllistetään itseitsensä joutavilla projekteilla jne.
-kaikkea sitä-
...yrittävät vain jatkaa omaa työsopimustaan.Myyvät paskaa esim. kaupungille,joka maksaa työntekijöiden huuhaa koulutuksista mannaa.Samaan tasoon voi laskea Pia Vähäkankaan eteenpäin pyrkivän RAI-koulutuksen,jota on kohta 10 vuotta sovellutettu,mutta käytäntö on yhä täyttä hebreaa.Miten Kokkolan kaupungilla on varaa tällaiseen "sosiaalialan"koulutukseen? Maalaisjärki sanoo,että kouluttaja vetää hyvät rahat,mutta missä on käytännön hyöty?
hömppä,hömpää ja joutavaa.Yhtä tyhjän kanssa.Menisivät siis oikeisiin töihin.