Morjes mulkerot...

Ottaako nyt päähän, kun RMJ muutti poriin? Raumassa ei ole mitään muuta hyvää, kuin ohitustie. Hyttysenpaskan kokoinen pikkukylä. Seuraavaksi me viedään teiltä pitsiviikot.
8762
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

tää ei ole rauman lukko,tämä pelaa loistavasti :)

Äänestä

mukana, ottaako nuppiin "porin poika" ?

Äänestä

Merellistä maisemaa ette pysty viemään, ja se on teille paha paikka.

Äänestä

pitsiturnaus ja hyvä niin että saadaan parempi tunnelma sinne puhelinkoppiin . Raumalaiset lähinnä huonontavat sitä tunnelmaa.

Äänestä

jos nyt olevinasi olet joku Porin poika,niin nauran sulle pitkät pas""t!! hah...teidän rmj ei ole saavuttanut sitä kävijämäärää mitä odotettiin!! hah..mitäs sanot tästä?? mikähän on hiljaisuuteen?? kyllä Rauman mimmiä naurattaa..!!!kjäh...

Äänestä

väliäkään vaikka veisitte pitsiviikot..turhin tapahtuma mitä voi olla!!

meillä on ensi vuonna uudet bileet!!ei yhtään harmita vaikka rmj tuli pornaisiin..pitäkää tylsät bileenne. Kuinkahan moni tulee ensivuonna takaisin viettämään juhannusta sinne ??

festareita odotellessa........

Äänestä
  • Hehehe Rmj sai pelkkää positiivista palautetta jokaisella osa-alueella kun taas Raumalla järjestettyä Rmj:tä haukuttiin huonosti järjestetyksi ja keskinkertalaisuudeksi.

    Moni sanoi palaavansa ensi vuonna Poriin Rmj:tä juhlimaan!

    On se mukavaa lukea tätä kateellista tekstiä sieltä pikku naapurin suunnalta.

    Äänestä

  • Tääl kirjoitti:

    Hehehe Rmj sai pelkkää positiivista palautetta jokaisella osa-alueella kun taas Raumalla järjestettyä Rmj:tä haukuttiin huonosti järjestetyksi ja keskinkertalaisuudeksi.

    Moni sanoi palaavansa ensi vuonna Poriin Rmj:tä juhlimaan!

    On se mukavaa lukea tätä kateellista tekstiä sieltä pikku naapurin suunnalta.

    ennenkuin täällä urputat,niin lue Iltasanomat. mitäs sitten sanot porin ihminen!?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Porin poika kirjoitti:

Ottaako nyt päähän, kun RMJ muutti poriin? Raumassa ei ole mitään muuta hyvää, kuin ohitustie. Hyttysenpaskan kokoinen pikkukylä. Seuraavaksi me viedään teiltä pitsiviikot.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu