Kari Pekka Kyrö

on rehellinen

ja reilu kaveri, uskon kaikki kyrön väitteet, varmasti ovat totta joka sana. Näin nämä hyötyneet hiihtäjät, matikainenkin olisi jäänyt valitsematta eu parlamenttiin..En yleensä ymmärrä mitä urheilupohjalta voi siellä aikaansaada, iso palkka leveä elämä, mikään muu siellä ei kiinnosta ketään ...Ja nyt vielä jaana pelkonenkin menossa eu-edustajaksi, justiisa, leveä elämä ja iso tilinauha mahdollisimman helpolla pitää saada jokaisen julkkiksen...saatana..kuitusen sauvan hajoaminen oli järjestetty niin kuin hesarissa luki tänään, aivan varma juttu..

4

921

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tjytjytjy

      Matikainen jos paikkasa pitää et doping hörhö ollu ni eiku oikeuteen.ei varmaan ois päässy eu parlamenttiin ilman nimeesä.Sama nää karpaasit hörhöt dopingilla vaoittaneet ties monta tuhatta.PETOS

    • erkki2.,.

      huikea nousu hiihtäjänä,kansanedustajana,fis luottotehtävissä ym.mutta nyt tulee täydellinen romahdus alas,samoin käy kuituselle koska henkinen paine estää hiihtouran jatkamisen.
      mutta sylttytehdas on SHL ja hiihtäjät ovat vain pelinappuloita joita ohjaillaan mafian käskystä.
      toivottavasti pöyta putsataan vihdoin täysin puhtaaksi,vai jääkö se taas kesken ja sama homma jatkuu.

    • rohkeudesta...

      Nyt vain kaikki esille. Vaikenemalla Kari et mitään menetä!
      Pissa tulee pian piiraisen sun muiden housuihin ja yöunet häiriintyneet.

      ROHKEA. SELVÄSANAINEN. KOMEA. HILLITTY. Kaikkien tiukkapipoisten poliitikkojen rypemisen jälkeen mukavaa, etä tuollaisiakin miehiä.

      Eduskunnan hiihtäjät pihalle ulkoilemaan!!

      • kyrö selvästi vihainen

        Jossain toisella palstalla sanottiin jo tämä, että jotain kyrölle suurta on tapahtunut viimeisen kuukauden aikana, onko häneltä viety työpaikka, karhuttu rahaa vai mikä. Joka tapauksessa hän oli haastattelussa selvästi vihainen ja kertoi asiat niin kuin ne olivat. Ilmeisesti herroilla on jälkien peittelyn lisäksi nyt syytä rauhoitella kyröä, koska oikeusjuttuhan tästä tulee.

        Jos saavat kyrön tyytyväiseksi ja olemaan edelleen "sijaiskärsijä", vaikenee hän luultavasti ja unohtaa samalla nimiä ja päivämääriä sitten oikeudenkäynnissä aikanaan.

        Koska nyt vainotuista ei kukaan edes puolustaudu FIS:n johtoa lukuunottamatta, kyrön puheet lienevät totta ja nyt vaietaan ja odotetaan, mitä poliisi/syyttäjä pystyy toteen näyttämään. Selvät valheet kun olisi ollut helppo ampua heti alas. Petäjä, piirainen, vähä-söyrinki ja muut isot kihot ovat kuitenkin hiljaa.

        Ilmeisesti nyt kulisseissa rauhoitellaan Kyröä ja sovitaan yksi uusi totuus, joka todisteiden puutteessa on pakko julkisen sanan ja tutkijoiden niellä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakastan sinua

      Kohta sanon tämän livenä, älä pelästy.
      Ikävä
      122
      1721
    2. Miksköhän mä oon tuolla

      Joskus antanut ymmärtää että olisin sun rinnoista pelkästään kiinnostunut 😂😁🤭 ja sä säikähdit että koskisin ilman lup
      Ikävä
      16
      1422
    3. Heti kun luomisen motiivi tuli esiin - se haisi RAAMATULLISELTA TARINALTA ISOISÄSTÄ, JOLLA ON PARTA

      Pinnalliset käsitykset korkeammasta Todellisuudesta Heti kun luomisen motiivi tuli esiin - se haisi RAAMATULLISELTA TAR
      Hindulaisuus
      329
      992
    4. Tiedätkö miten pahalta tuntui

      Kun vetäydyit? Ei kuukausiksi vaan vuosiksi.
      Ikävä
      61
      990
    5. J miehestä oikeaa

      Nimeä ei voi tänne julkaista mutta kannattaa olla varuillaan jos ”aistit” auki t nainen
      Ikävä
      90
      864
    6. Epäiletkö että kaivattusi

      On tai on ollut ihastunut sinuun?
      Ikävä
      66
      841
    7. Onko Lahdessa juhannuskokkoa?

      Entä vähän kauempana?
      Lahti
      1
      770
    8. Vanhemmalle naiselle

      Juhannussauna on lämpiämässä. 🌿🥵💦
      Ikävä
      46
      741
    9. Kysyit firman bileissä..

      .. että tulisinko luoksesi yöksi... Oliko se vain heitto. Mitäs jos olisin tullut? Naiselta
      Ikävä
      9
      671
    10. Miksi Suomessa uskotaan Usan kanssa tehtyihin sopimuksiin

      Kaikki viestit Usan suunnasta on ollut jo pitkän aikaa sen kaltainen että muiden liittolaismaidenkin sotilaallista autta
      Maailman menoa
      62
      658
    Aihe