Vesisade on mukavaa

Sateessa on tunnelmaa.
3555
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Tykkään sateesta.

Äänestä
  • Jep. Harmi vaan ku paistanut aurinko täydeltä terältä koko päivän :D

    --> ulos.

    P.S. Ei sillä, on se sadekin ihan ok. Mukava sikäli, että eilen satoi, niin on monipuolista.

    Äänestä

Itsekin olen nauttinut vesisateesta. Se tietää sitä, että kun heinä- ja elokuu ovat lämpimiä niin kaivossakin riittää vettä. On hyvä, että nyt satelee.
Tykkään kun sataa ja saa katsella ulos ikkunasta omassa pikku mökissä. Asumme kesät ja talvet täällä kauniissa mökissä ja rauhallisella paikalla.
Kyllä maalla on mukavaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Juhannuksena. kirjoitti:

Sateessa on tunnelmaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu