Puukotus Kouvolassa

Pitääkös paikkaansa, että se puukottaja joka puukotti kahta ja kolmannen hengiltä, olisi Romaani taustaltaan? MAinehan siinä menee kohta jos ei löydy järkeä poliisista ilmoittaa totuutta.

http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=115&conference=4500000000000229&posting=22000000036026198
113937
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

suomaalainen ja taas huomattiin miten olivat rasistit kun peto lauma mustalaisten päällä RIKOS RIKOS ON TAPAHTUNU TÄYTYY OLLA ROMANI

Äänestä
  • Missäs oli tekijän rotu mainittu? Intissä on muitakin kuin "perussuomalaisia", myös romanit käy intin, jos terveys sen myöten antaa eikä ole muuta estettä.

    Äänestä

  • Lukija.... ........... kirjoitti:

    Missäs oli tekijän rotu mainittu? Intissä on muitakin kuin "perussuomalaisia", myös romanit käy intin, jos terveys sen myöten antaa eikä ole muuta estettä.

    Olivat suomaalaisia varusmiehijä toisin kuin kouvolan palstalla oltiin lynkkäämässä jo koko romani heimoo kun syyttivät romaneita teosta kaa miten enkeleitä nää jokku kaajot on ettei ne voi olla rikollisii missään tapauksessa huhhuhh sanon minä että elekee vielä hyppikö kalliolta sen toivossa että leijailisitte..

    Äänestä

  • mut se olikin valkolainen joka tappoi kouvolassa kyllä heti ollaan syytämässä muita mut ei nähdä mitä valtaväestö tee kaikki menee romanin piiki onko se oikein ei ole vaaleissa on hyviä ja huonoja niinkuin meissäkin on ei pidä syytä kaikkia hyvää kesää kaikkille

    Äänestä

että luulette että mustalainen kerkiää joka paikkaan. Onhan meillä muutakin tekemistä kun tapaella ja yleisesti vältetään sitäkin jos vaan annetaan mahdollisuus.
Mutta nyt ett päässyt mässäilemään ja nauttimeen.
Kun olittekin ite asialla ja toisinne tapoitte.
Häpiäisit sinäkin retale vai ootko niin pirun yksinkertanen että sulla ei oo edes omaa tuntoa.

Äänestä
  • Mä on siis aina ollut sitä mieltä että, ne jotka romanea on aina syyttämässä ja aliarvioimassa, kuuluvat alempaa sosiaaliluokkaa oleviin pääväestöön. Huonoitse tuntoja kateus romanea kohtaan saa aikaan romanien aiheettoman mustamaalauksen

    Äänestä

  • valakkujahan noi kaikki on

    Äänestä

se EI OLLUT MUSTALAINEN vaan hikinen valkolainen sen tekijän sivut on irkissä supisuomalainen se oli taas haukutiin väärä puuta koska vaaalet ovat sikoja ja kyllä vaaletia saa vähän tappakin niitä on ihan liika

Äänestä
  • Ei kannattaisi vajota ihan samalle tasolle näitten rasistien kanssa, koska silloin olet jallu ihan samanlainen. Se että surmaaja olikin valkolainen, ei ole yhtään sen parempi asia kuin jos se olis ollu romani....tuollasta ei pitäisi tapahtua ja noi on aina ikäiä ja raskaita asioita omaisille...kuten hyvin tiedät...oli tekijä sitten mitä kansallisuutta tahansa. Koitetaan pitää asia linja.
    Kirjoituksellasi osoitat vain että romanit onkin justiin sellasia mitä niistä sanotaankin.
    Onneksi täällä on myös niitä jotka asiallisesti osaavat kirjoittaa eikä alennu samalle tasolle rasistien kanssa. Hattua nostan niille ihmisille:)

    Äänestä

Väkivallalle voidaan antaa nimiä kuten: fyysinen, emotionaalinen/henkinen, taloudellinen ja seksuaalinen väkivalta tai vaino. Yhtä kelpaavia nimiä voisi olla kulttuurinen, systeeminen tai instrumentaalinen ja ekspressiivinen väkivalta.

Lähisuhdeväkivaltaa on kuitenkin kaikki se, mikä merkityksellisissä lähisuhteissa on tehty tahallisesti toisen satuttamiseksi ja loukkaamiseksi.

Lähisuhdeväkivalta on vallankäyttöä ja kontrollointia, joka herättää pelkoa toisessa ihmisessä. Tälle kaikelle yhteinen nimittäjä on myös se, että lähisuhdeväkivalta herättää kokijassaan tunteet syyllisyydestä ja häpeästä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Lehdet ei kerro totuutta? kirjoitti:

Pitääkös paikkaansa, että se puukottaja joka puukotti kahta ja kolmannen hengiltä, olisi Romaani taustaltaan? MAinehan siinä menee kohta jos ei löydy järkeä poliisista ilmoittaa totuutta.

http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=115&conference=4500000000000229&posting=22000000036026198

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu