aina juhlapyhinä? Miksi???
Eikö enää osata juhlia mitenkään muuten että vielä aamullakin olisi onnellinen olo?
Riitoja tappeluja
miksi, oi miksi
2
808
Vastaukset 2
- valitettavasti.......
Ihan samaa olen vuosikaudet miettinyt, mutta olen alkanut mukautumaan siihen, että tämä on itsepäinen ja riitaisa kansa.
Sotakin entistä neuvostoliittoa vastaan voitettiin suomalaisella sisulla.
Ei tämä kansa osaa juhlia ilman tappeluja ja viinaa, valitettavasti.- eivät olisi olleet Suomessa
sotavuosina, olivat venäläiset vyöryneet rajan yli.Se suomalainen sisu on vanhan ajan satua, jota tarvittiin ennen talkootöissä ja ruoan hankinnassa nälkävuosina. Jos sitä sisua vielä olisi, olisi joka perheellä oma talo, talkoilla rakennettu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1681006
- 58802
- 86790
Mitä luulet
Mitä luulet kaivattusi ajattelevan sonusta? Onko jotain mitä haluaisit oikaista hänelle?72727- 46653
- 62589
Vielä hyvinvointitalosta
Suurin osa pyhäjärvisistä on sivistynyttä fiksua porukkaa ja on täysin hankkeen kannalla. Nyt vain pieni äänekäs joukko75585Luule ja ajattele minusta
mitä tykkäät nainen, olet ajat sitten antanut itsestäsi ihan omanlaisen kuvan.. 😅46559- 28555
Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa
ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su35555