Mulla on säiliökirjassa paljon sveitsiläisiä juhlamerkkejä sekaisin. Tuli mieleeni, että jos laitan aina samansävyiset merkit samaan ryhmään, on helpompi etsiä kaksoiskappaleet pois joukosta. Tiedän kokemuksesta, miten aikaavievää samanlaisten merkkien etsiminen on, kun mulla on saksalaisiakin merkkejä neljässä kansiossa, kun ei yhteen montaasataa mahdu.
Lajittelu
värisävyn mukaan.
1
680
Vastaukset
- auttaa tuohon
vaivaan. Yksi keino on myös laittaa merkit aihepiireittäin järjestykseen tai jos omistaa postimerkkiluettelon, voi kokeilla ilmestymispäivän mukaista järjestelmällisyyttä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1291350
- 1211199
Luulet olevasi pidetty
Luulet olevasi pidetty ihminen ja tärkeä monille. Oikeasti et ole! Kukaan EI oikeasti sinua jeesaa, kun tarvitset olkap1021010Ketä naista se poju tällä hetkellä vetää höplästä
Sillä kun pitää aina olla joku höplästä vedettävä kierroksessa283899- 113877
- 48755
Kalateltta
Ollaan tulossa Kuhmoon Kamarimusiikkiin jos majoitus viela jarjestyisi kuitenkin. Milloin kalateltta aukeaa naillanakymi21753- 35744
- 52719
- 49629