Lajittelu

värisävyn mukaan.

Mulla on säiliökirjassa paljon sveitsiläisiä juhlamerkkejä sekaisin. Tuli mieleeni, että jos laitan aina samansävyiset merkit samaan ryhmään, on helpompi etsiä kaksoiskappaleet pois joukosta. Tiedän kokemuksesta, miten aikaavievää samanlaisten merkkien etsiminen on, kun mulla on saksalaisiakin merkkejä neljässä kansiossa, kun ei yhteen montaasataa mahdu.

1

680

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • auttaa tuohon

      vaivaan. Yksi keino on myös laittaa merkit aihepiireittäin järjestykseen tai jos omistaa postimerkkiluettelon, voi kokeilla ilmestymispäivän mukaista järjestelmällisyyttä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Harmittaa kun en saa edes tietää

      miten elämässäs menee. Niinkin tärkeä asia, et miten jaksat. Kuinka terveys jne. Olet niin tärkeä, että haluaisin tietää
      Ikävä
      81
      1059
    2. Teköäly löytää teidät

      Tästä on ollut ennenkin puhetta. Muistan Sergein tehneen aiheesta aloituksen, ja Disse analysoi minua ja kirjoituksiani
      Sinkut
      189
      758
    3. Mikä on kaivattusi ikä?

      🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      40
      695
    4. Miesten vs naisten älykkyys

      Eiköhän tämä asia ole ihan itsestään selvä: "Adult male brains average approximately 1,370–1,378 grams, while female br
      Sinkut
      203
      672
    5. Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä

      Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai
      Ikävä
      160
      645
    6. Kirjoita jotain

      Kivaa, hellää ja piristävää
      Ikävä
      100
      605
    7. Kaipaako eräs nainen J-miestä

      Salaisuutta voisi hieman raottaa.
      Ikävä
      38
      545
    8. Oletko kaivattusi tyyppiä

      Ulkoisesti tai henkisesti? Mitä veikkaat?
      Ikävä
      40
      517
    9. Pidin siitä miten

      Rauhallinen olit. Et menetä hermojasi kovin herkästi
      Ikävä
      24
      498
    10. Rohkeasti mies viestiä vaan

      Yllätä mut ja ota yhteyttä, vaikka luulet että en enää toivo sitä.
      Ikävä
      36
      474
    Aihe