Suunnitelmissa on kajakoida em. reitti tulevana kesänä ja ihailla kauniita järvimaisemia. Tullaanko kovastikin pettymään? Onko kokemuksia? Parhaat leiriytymispaikat? Kiitos paljon!
Kolima-Keitele-reitistä kokemuksia?
3
1213
Vastaukset
- Arctic Race
Hei
Ei ole kokemusta, mutta kiinnostaisi kyllä. Koskiosuuksiakin taitaa olla? Netissä on tieto, että reitin karttoja myy
jukka.hallberg ät jukkapukka.fi- Ruth The Rudder
Kartat on Jukalta. Nyt vielä pitäisi saada tietoa 1 yön majoituksista Koliman puolella esim. to-pe tai ke-to sellaisissa oloissa, joissa voi kuivattaa kamppeita. Toinen mökkiyö voitaisi viettää esim. pe-la Keiteleen puolella. Ilmankin kyllä pärjätään, mutta helpompi olis jos ois vaikka saunamahdollisuus.
Lähdössä ollaan viikon päästä tiistaina, onkos se jotain 12.8. ja aloitetaan Kolimalta, jonne autokin olisi hyvä saada taltepaikkaan. Eikös siellä Kärväskylässä ollut jotain aktiivista sakkia joskus ;) ,muistelen. Kuuleeko Kärväs? - melamies 81
Ruth The Rudder kirjoitti:
Kartat on Jukalta. Nyt vielä pitäisi saada tietoa 1 yön majoituksista Koliman puolella esim. to-pe tai ke-to sellaisissa oloissa, joissa voi kuivattaa kamppeita. Toinen mökkiyö voitaisi viettää esim. pe-la Keiteleen puolella. Ilmankin kyllä pärjätään, mutta helpompi olis jos ois vaikka saunamahdollisuus.
Lähdössä ollaan viikon päästä tiistaina, onkos se jotain 12.8. ja aloitetaan Kolimalta, jonne autokin olisi hyvä saada taltepaikkaan. Eikös siellä Kärväskylässä ollut jotain aktiivista sakkia joskus ;) ,muistelen. Kuuleeko Kärväs?Ajattelin tänä kesänä meloskella kolimalla ja keiteleellä. Suunnittelin että jos aloittas kinnulasta ja viitasaarelta sitte ylöspäin. Vai onko mahdollista laskea kärnässä olevia koskia inkkarilla, että jos lähtis sittenki kolimalta etenemään.
Kokemuksia kyseisestä reitistä kaipaan. Onko ne joki osuudet liian kuivia näin kesällä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?921836- 851282
- 1101133
- 761017
- 108934
Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘57853- 47771
- 36762
Olen huolissani
Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis48721- 33693