7 Kuollutta...

...Tämä tapahtui näin. Joka juhannuksena kuolee aina joku! uskokaa tai älkää!
2670
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Näin se on, mutta kaikkina muinakin päivinä kuolee ihmisiä.
Väkivaltaisen kuoleman uhriksi joutuneet on kyllä tosi ikävää.
Tuo Kouvolan tapaus, jossa menehtyi nuori on surullinen tapaus.
Kaikilla pitäisi olla vastuu tehdä jotain väkivallan vähentämiseksi.

Äänestä

Itsemurhaankin kuolee Suomessa vuosittain tuhatkunta ihmistä, eli keskiarvoisesti yli kolme joka päivä.

Vieläpä kun alkoholi nostattaa tapaturmariskiä, ei luku ole erityisen yllätyksekäs, surullinen kylläkin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


einiin juhannuksen juhlija kirjoitti:

...Tämä tapahtui näin. Joka juhannuksena kuolee aina joku! uskokaa tai älkää!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu