Naurettavaa pelleilyä

sitä ittiään

Haha, katoinpa noita em-kisoja niin melkosia kakaroita siellä kentällä. Milloin itketään ja pidellään polvea kun toinen hipaisee. Tuli korttia tai ei niin hetken päästä sama polvenpitelijä kirmaa kuin ei olisi mitään tapahtunutkaan. Lapsellisia paskoja.

Sitten on vielä nämä paidassaroikkujat. Kun ei oma kunto riitä juoksemaan kaveria kiinni niin revitään paidasta. Olis saatana käyny lenkillä eikä runkannu jossain kotona jonkun helvetin pleikkarin ääressä. Sitten levitellään käsiä ja ilmeillään tuomarille.. Vapaapotku munille niin vähenee se roikkuminen.

4

385

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • futisfani

      Siinä kunnon angst päällä. En nyt itsekkään tykkää tosta näyttelemisestä, mut kun nyt ihan rehellisesti ajattelee niin sehän on vaa järkevää rueta näyttelemään siinä loukkaantunutta ja siihenhän se vastustajan vastahyökkäys meni. Ei sille voi mitään, jotkut tuon homman osaa, toiset ei, tietysti toivon että kukaan ei käytä filmausta, mutta se nyt vaan menee niin että jotkut sitä käyttää ja sille ei voi mitään. ei siitä tarvi sen enempää itkeä fiksu pelaaja filmaa oikeaan aikaan, eikä edes saa korttia siitä.

      • silleen joo

        Fiksu pelaaja filmaa muka.. Jalkapallo jalkapallona ja ne filmaukset voi jättää sinne kesäteatteriin. Tietty jos on pienestä pitäen aivopesty että voitto keinolla millä hyvänsä niin minkäs sille voi. Rehellisyys kunniaan jalkapallossakin.. Lapsellistahan tuollanen sukeltaminen ja filmaaminen on.. tuli siitä joukkueelle etua tai ei.


      • pudisfani

        Siis susta mukavata katella kun karvaset urhot makaa nurmella kärsivän näkösinä pelaamassa aikaa. Taiat olla SM-miehiä?

        Toisaalta tollasia tohtoreita pitäs saada tänne siviiliinkiin, vähän linimenttiä reiteen niin jätkä kulkee kuin juna loppuajan.

        Kun ne tosissaan loukkaantuu niin ne KÄVELEE kentältä pois vaihtopenkille kuten se Turkin kaverikin jolla revähti reisi ja turnaus päättyi hänen osaltaan siihen. EI JÄÄNY TANTEREESEEN.


      • futisfani
        silleen joo kirjoitti:

        Fiksu pelaaja filmaa muka.. Jalkapallo jalkapallona ja ne filmaukset voi jättää sinne kesäteatteriin. Tietty jos on pienestä pitäen aivopesty että voitto keinolla millä hyvänsä niin minkäs sille voi. Rehellisyys kunniaan jalkapallossakin.. Lapsellistahan tuollanen sukeltaminen ja filmaaminen on.. tuli siitä joukkueelle etua tai ei.

        Sanoin kyl, että emmäkään siitä filmauksesta tykkää ja toivon että kukaan ei filmaisi, mutta jos ny ajattelee nii onhan se vaan järkevää? vaikka oiskin lapsellista nii silti järkevää ja hyödyllistä. Ja se nyt vaan tulee aina olemaan niin, että jotkut filmaavat, ei sille voi mitään se pitää vaa hyväksyä ja mä oon sen hyväksyny.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      253
      4567
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      130
      2985
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      41
      2752
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      74
      1730
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      106
      1574
    6. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      22
      1468
    7. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      55
      1324
    8. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      93
      1235
    9. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      205
      1098
    10. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      47
      1085
    Aihe