Ruoka

Mitä yleensä ahmitte?
4567
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Anorektisen kauteni jälkeen, kun ahmiminen alkoi, oli himo kaikkeen sellaiseen mitä olin itseltäni kieltänyt. Karkkia, pullaa, jäätelöä, sipsejä, keksejä, suklaata. Lähinnä niitä. Nyt kun "ensiahminnasta" on reilu vuosi, tekee mieli tosi tavallisia juttuja. Voileipiä, muroja joskus karkkia ja jäätelöä. Mutta ihan sellaista vaikio-ruokaa jota aina melkein löytyy kotoa.

Äänestä

Ahmin jäätelöä ja vaahtokarkkeja. Nämä tulevat niin helposti ylös. Ahmin myös kaikkea muuta mahdollista syötävää, mutta herkut vain oksennan. Siksi lihon.

Äänestä
  • ikinä vaan saa menemään viemäristä alas!!! :b heehee. lieneekö yksinään niin väliä, mutta hienoa kun tulee vieraita!

    Äänestä

  • ei sitten kirjoitti:

    ikinä vaan saa menemään viemäristä alas!!! :b heehee. lieneekö yksinään niin väliä, mutta hienoa kun tulee vieraita!

    se muuten pitää aivan paikkasa ettei vaahtokarkkeja saa pytystä alas! :D vieläki on eilisen päivän karkit pytyssä, onneksi en vaahtiksia syöny paljoa:D aika jännä juttu ...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


bulimikko kirjoitti:

Mitä yleensä ahmitte?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu