Soitin

Sain soittimen vedettyä ulos, mutta näyttäisi siltä, että siinä on todellakin lähtö vain etukaiuttimille.
Fader-säätö on kyllä olemassa joka tässä nyt ihmetyttää.
Onko kellään kokemuksia samasta soittimesta?
Eipä viitsisi turhanpäiten mennä ostoksille.
2259
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Hei
otsikko sanookin jo eli ainakin vanhemmissa audin soittimissa oli takakajarien lähdöt linjatasoisia ja takakajareille sitten oma vahvari.
Eli jos sulla on takakajarit niin sitten siellä on myös vahvistin, se toimii kun ANT OUT linja on kytkettynä eli on/off toimii antennikomennon mukaan.

Äänestä

Mulla on myös Saksasta juuri hommatussa A4 Avantissa -98 Chorus soitin. Kyllä siinä ainakin fader toimii niinkuin pitääkin ja poppi kuuluu sekä edestä, että takaa. Mutta samapa tuo, cd-soitinhan se on hommattava kuitenkin...ihme juttu, että sakut ajelee kyllä hyvillä autoilla, mutta poppivehkeet ovat usein kasettiradioita... :-)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Chorus kirjoitti:

Sain soittimen vedettyä ulos, mutta näyttäisi siltä, että siinä on todellakin lähtö vain etukaiuttimille.
Fader-säätö on kyllä olemassa joka tässä nyt ihmetyttää.
Onko kellään kokemuksia samasta soittimesta?
Eipä viitsisi turhanpäiten mennä ostoksille.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu