Renniet ei enää riitä ja apteekista ihmettelivät, kun lääkäri kehotti ostamaan Ranitiidinia närästykseen (Ranimex, Ranitidine...). Onko muut huoletta käyttäneet?
Ranitidiini närästykseen
4
1570
Vastaukset
- Happovaiva
Oon käyttänyt huoletta, mutta työterveyslääkäri sanoi että reseptilääkkeet on tehokkaampia ja määräsi Zoltia. Voit ihan huoletta käyttää jos vaivasi syy on selvillä, eikä sulla ole mitään vakavampaa sairautta.
- Happovaiva
Ups, nyt vasta huomasin että tämä oli raskaana olevien palsta, siis huoletta voi käyttää jos ei ole raskaana.
- .............
Ruokavaliohoito eli ei närästäviä ja ei ruokaa enää 3-4 tuntia ennen nukkumaanmenoa ja silloinkin kevyt iltapala joka ei närästä.
Närästykseen rennie ja multitabs närästys raskaus. Saa olla paha vika jos nuo yhdessä otettuna (ovat erittäin turvallisia) eivät auta! En ole itse raskaana mutta nuo kaksi yhdessä auttavat enemmän kuin mikään muu. En halua syödä myrkkyjä! En ottaisi ranitidiinia raskaana.
Multitabs närästys raskaus valmiste muodostaa kelluvan lautan vatsan sisällön pinnalle. Ja siitä ei imeydy mitään haitallista elimistöön. Aivan ihana tuote ja yhdessä rennien kanssa ei todellakaan närästä.- närästää
ja tuo Multitabs raskaus-närästys-tabuhan on tutkittukin ettei sitä saisikaan raskaana ollessa käyttää. Kyllä vaan närästää poppakonsteista huolimatta monellakin jos raskaanan on.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta663382Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh463192Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa1232718- 432548
- 311953
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘271860- 481636
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä871495- 391330
- 821199