15 gigaa? sen verran ois varaa lohkasta sille?
riittääkö suse 11
peruskäytöön
5581
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Joo.
Täällä asennettu Open Suse 11 10 gigan kovalevylle
Montaa gigaa tarvitse, mutta minne talletat tuotoksesi ja mitä talletat.
Meikäläisellä itse suse on käyttänyt kaikkine ohjelmineen 3 Gigaa. Sitten tulee swap ja omat talletukset, joilla ei sitten rajaa löydykään.
Itse ostin uuden koneen, hinta 250Euroa ja asensin siihen Vindows Vistan paikalle tuon SuSe 11:n. Kovalevy 160 G , 1G Ram jne.
Riittänee pitkään ja toimii melko vikkelään. Eilen asentelin ohjelmia ja kokeilin kaikkea muuta kivaa. On muuten aika jouhevasti toimiva käyttis (suse11) ja olen 100% tyytyväinen.
suosittelen sinulle, että kaivat jostain vähäsen rahaa ja investoit uuden koneen. silloin avautuu ihan toisenlainen Linux-kokemus ja elämä alkaa hymyillä jopa entistäkin leveämmin.
Miksi ostaa uusi kone. Ihan turhaa ekoterrorismia ja jätevuorien kasvattamista. Levytilaa kyllä saa helposti ja halvalla koneeseen, jos muuta puutetta ei ole - ei tartte uutta konetta.