Naurettavan Kateellista!

Edelleenkin onnellinen

lyhykäisesti kerrottuna. Työtoverinani on nainen jolla on päällisin puolin kaikkea; rahaa (paljon), perhettä jne... mutta myös itsekkyyttä, kylmyyttä ja ihmissuhteita joista jotakin hyötyä.
NO ei siinä minua mikään haittaa, ainoastaan harmitusta aiheuttava tekijä on valheet minusta, joita työmaalla on mukava levitellä.
Mukavahan se on pörssikursseilla ja muilla kavereita saada.
Mutta siltikin olen onnellinen, ei ikinä saa vietyä tosi ystäviäni ja sitä mitä todellisuudessa olen.
Siinäpä se kaiketi on, ei ole rahaa rutosti eikä muutenkaan pumpulinen elämä...MUTTA Siltikin elämään onnellisena ja kiitollisena. niiaan ja kumarran. Hahaa ja pahaa saa tässäkin palkkansa, vaikka kuin kieroilee.

3

1161

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • riiiittää.

      Valehtelijoita riittää. Eiköhän hän tule kohta tänne uikuttamaan, että "hänellä on oikeus kokea sinut sillä tavalla kuin hän kokee". Esimerkiksi sukupuolitautisena, avionrikkojana, alkoholistina, ihan fiilispohjalta.

      Eikä hän tietystikään ole kateellinen, eikä hänen valehteluntarpeessaan ole mitään säälittävää.

    • Carioca

      Voisiko olla niin etta tuo kaikki on vain panettelua tyotoveristasi.Ihmiset joilla on paljon rahaa ovat Suomessa jostain syysta aina leimattu ties miksi.Ajattelepa milta tuo tuntuu sen tyokaverisi kantilta katsottuna.
      Istukaa alas ja sopikaa riitanne.Elama on liian lyhyt tallaiseen

    • aikanaan

      Minä kun kuuntelen työpaikoilla juuri jonkun ihmisen parjaamista toisen suusta ...en voi kun ihmetellä aina sitä touhua!!! Heti huomaa sen että siinä taas sellanen tyyppi...ja yleensä en edes kuuntele moisia panetteluja tai koetan jollai tapaa puolustella parjattavaa jos suinkin on mahdollista...Sen takia tuleekin mieleeni että tuon ihmisen ei tarvitse asioitani tietää eli pidän asioistani SUUNI kiinni mitään ylimääräistä en ittestäni kerro miksi kertoisin kun tietää että kohta on se akka niistä jotain vääntämässä eli aikanaan toiset huomaavat nuo mausteet toisessa ja sillon se menettää uskottavuutensa! -Mua ällöttää suorastaan sellaset ihmiset jotka ei osaa muuta kun juoruta, haukkua ja kadehtia ja sit ne on niin suuriluuloisia ittestänsä että...NO niillei oo oma elämä kondiksessa...SIITÄHÄN SE LOPPUJENLOPUKSI ON KYSE!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Israel aloitti 3. maailmansodan

      https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.
      Maailman menoa
      398
      2110
    2. Kaksi vuotta

      Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek
      Ikävä
      12
      1949
    3. Nainen, meidän talossa on säännöt

      1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E
      Ikävä
      250
      1405
    4. Miksi me ei mies voida edes viestitellä irl?

      En odota enkä vaadi mitään, voitaisiin vain olla yhteyksissä jollain tapaa ihan oikeasti.
      Ikävä
      82
      1049
    5. Oliko Farmi-finaalitehtävät mielestäsi tasaveroisia Lloydin ja Johannan välillä?

      Onnea Farmi-voitosta, Lloyd. Et tainnut olla ihan kaikkien suosikki, mutta puskit voittoon! Oliko finaalitehtävät miel
      Tv-sarjat
      56
      965
    6. Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden

      "Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia
      Hindulaisuus
      402
      938
    7. Rakennetaanko yhdessä?

      Haluaisin rakentaa sun kanssa yhteistä tulevaisuutta❤️ Onko meistä siihen? Huomaan että sulta puuttuu se joku tärkeä elä
      Ikävä
      39
      818
    8. Onko hän elämäsi rakkaus?

      Itse olen sitä mieltä että kyllä se näin taitaa nyt olla
      Ikävä
      56
      779
    9. Mies haluaisin sinun kanssa

      Rakkauslapsen. Hänestä tulisi tosi söpö ja fiksu.
      Ikävä
      75
      760
    10. Hyvää yötä mies

      Nuku hyvin. Viikonloppuna on tulossa hellettä, se on mukavaa. Juhannuskin kohta. Mun tekis mieli huolehtia susta. Semmo
      Tunteet
      70
      734
    Aihe