porkkanaa kanille

kuinka paljon porkkanaa päivässä voi huoletta
antaa pienikokoiselle kanille? tarkoitan
tietenkin, että sitä totutellaan pikkuhiljaa...
3422
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat
  • kiitoksia vastauksesta.

    Äänestä

Minun kanini pitää kovasti myös porkkanan
naateista. Mutta älä anna niitä kanillesi, mikäli
porkkanat eivät ole varmasti puhdasta luomua tai
itse kasvatettuja. Tavallisissa porkkanan
naateissa voi olla jäämiä torjunta-aineista ja ne
eivät ole hyviä kaneille.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


... kirjoitti:

kuinka paljon porkkanaa päivässä voi huoletta
antaa pienikokoiselle kanille? tarkoitan
tietenkin, että sitä totutellaan pikkuhiljaa...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu