...Joku skopu oli kirjoittanut skorppareiden palstalle aika osuvasti kaksosista. Samoja kokemuksia mulla : (
Itsekkyys
4
1706
Vastaukset
- ja höh,
Miksi pitäisi uskoa mitä joku skorppari kirjoittaa?
- Miss Blue
mikä vika skorpioneissa on.....
- Gem-Ud
"samoja kokemuksia mulla". Herää kysymys...kuka sinä olet?
Oletko kaiku?
Ainakin olet suht. persoonaton kun et kerro itsestäsi enempää:D
Mikä siellä oli samaa mieltä? Vähän sama, kuin olisin huomaamattani tallannut muurahaisen kuoliaaksi.
Ja tulihan tuonne skorpiooni palstalle jätettyä mielipiteeni.- Joku kommentti
En ole ko. henkilö mutta eikai tässä asiayhteydessä ollut persoonan tarvetta kertoakkaan itsestään enempää kun pää puheenaiheena oli itsekkäät kaksoset eikä hän itse. Ethän sinä juuri tällä palstalla voi juuri muuta kuin tietää että joku kirjoittaa joka on jotain ja tiedät hänen olevan jotain muttet välttämättä tiedä hänestä tarkemmin. Samat kysymykset joku voi esittää täällä sinulle ja et sinä kumminkaan tyhjentävästi pysty hänelle sanoilla selittämään mikä/kuka sinä olet koska sen tiedät lähinnä sinä itse ja ne jotka _tuntevat_ sinut (huom. tuntevat ei tietävät). Ko. persoona oli sen ko. skorpparin kanssa samaa mieltä asiasta, ei sinun tarvitse hänestä tarkemmin tietää, riittää kun kykenet vain erottamaan persoonat toisistaan. Lisäksi voit olla persoonallinen kertomatta itsestäsi paljoakaan ja jättämällä vähän tilaa myös toisen mielikuvitukselle. Kahdella erilaisella henkilöllä voi olla myös samoja kokemuksia, ei sillä ole mitään tekemistä "kaiun" kanssa. Tavallaanhan sinäkin olet vain kaiku vanhempiesi geeniperimästä?
No joka tapauksessa en itse ole kaksonen enkä skorpioni. :> Aurinko Skorppareiden kanssa hankala tulla toimeen, kaksoset on paljon mukavampaa ja positiivisempaa porukkaa. Itselläni Kaksonen löytyy ensimmäisestä huoneesta eli on nousevana.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1522216
Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa
Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir3511485Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.971473- 2091428
- 681121
- 35988
Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos59960Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik31959Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?
https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta29891Onko kaivattusi
Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?46859