Tuleeko kirje kaikille vai vain valituille? Onko joku jo saanut kirjettä?
AMK-aikuiskoulutus
Tiedättekö joku
183601
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
AMK-valintojen tulokset saa ilmoittaa aikaisintaan 8.7. hakijoille. Eli odottele rauhassa.
amk aikuiskoulutuksesta. Ja tulokset näkyy jo amkhaussa. Sen normaanin päiväopiskelulinjan tulokset tulee tuolloin 8.7 aikaisintaan
amk hakusivuilla on jo ainakin osa tuloksista..Just kävin kattomassa omat ja ei tärpänny! Sinne kirjaudutaan siis nettipankkitunnuksilla. googleta amk haku.
postitti tänään liiketalouden ko. valituille tiedot. Todella, amkhaku. sivustolta voi tarkastaa oman tilanteensa.
aikuisopiskelijaksi, katsoin amk-haku, pankkitunnareilla :)
iloinen ylläri kun oli melko vaikeet pääsykokeet
...
Haaga-Heliasta tuli postia tänään. Viime yönä tulokset näkyivät jo amk-haussa. Aikuispuolelle siis hain ja pääsin.
"AMK-haussa"...löytyvätkö valitus jollain nettisaitilla?
Tsekkaa täältä
Millä pisteillä menit haagaan sisään? Itse sain 70 ja alaraja oli 59,5 (liikkeenjohdon ko). Yllätyin itse Miten reippaasti sisään pääsin. Harmi vaan, ettei papereista näkynyt kuin kokonaispistemäärä.
tuleeko se kirje joka tapauksessa?
Jokatapauksessa, vaikka et pääsisi suoraan. Käykää hyvät ihmiset lukemassa vaikkapa opintoluotsin tai oph:n sivuilta lisätietoa. Ja kyllä nuo AIKUISOPISKELIJOIDEN valintatulokset tuli julki sähköisessä opiskelijapalvelussa 24.6.2008. Palveluun pääsee amkhaku.fi sivuston kautta.
Tänään oli postilaatikossa ja amk/haun sivuiltakin sama nähtävissä.
Olen iloinen pääsystäni.
Hakijoita oli pilvin pimein ja vain 25 pääsi sisään.
Pisteitä olisi reilusti myös Diakiin.
Haluan kuitenkin yhteisöpedagogiksi mieluummin kuin sosionomiksi.
Auttakaa tyhmää..olen hakenut sekä aikuis- että nuorten puolelle ja luin AMK sivulta että kun opiskelupaikka on vastaanotettu ja hyväksytty niin sitä ei voi peruuttaa? Eli jos minut hyväksytään nuorten puolelle mutta olen varalla aikuispuolella niin en voi vastaanottaa paikkaa ja peruuttaa sitä jos sattuisin pääsemään varasijalta aikuiskoulutukseen? (luulisi että varalla olevat saavat tiedon mahd. paikasta vasta elokuussa).
Haluat yhteisöpedagogiksi mieluummin kuin sosionomiksi - miksi? Ja mihin näet itsesi sijoittuvan aikanaan valmistuttuasi?
(kyselen uteliaisuuttani, en tunne alaa - mutta ihan yleisestä kiinostuksesta. Onnea opinnoillesi!)
Olen yrittäjä ja pysyn yrittäjänä. Koen hopsin avoimempana Humakissa.
Aioin yhdistää osioita sosionomiopinnoista Diakissa. Se on mahdollista, ko. opinahjoilla on keskinäinen sopimus (JOO-opinnot). Diakissa opintokokonaisuudet ovat laajempia, eivätkä jousta samallalailla kuten Humakin.
Minulle käyvät molemmat tutkinnot muutoin yhtä hyvin.
Hain TAMK:iin, liiketalous, aikuissovellus
Hei
Kirje tuli jo viime viikolla. Netistä voi myös tarkastaa haun tuloksen.
HAMK sivu.
Katso:
http://portal.hamk.fi/portal/page/portal/HAMK/TiedotteidenLuku
ja listaa löytyi ainaki sieltä..
http://portal.hamk.fi/portal/page/portal/HAMK/koulutus/Valitut/valitut_tutkinto_tyon_ohessa