Maggi kalaliemi

onneton kokki

Hei!

Mokasin ruoanlaitossa ja laitoin kalakeittoon Maggin kalaliemikuution. Maggin pakkauksessa lukee, että se SAATTAA sisältää gluteenia. Keliakialiiton sivuilla sanotaan, että se ei itsessään sisällä gluteenia, mutta samalla linjastolla/tehtaassa käsitellään vehnää, joten kuutioissa saattaa olla gluteenijäämiä. Onko kellään koskaan käynyt vastaavaan vahinkoa? Oletteko saaneet oireita Maggin kalaliemikuutioista??

1

2560

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • herkkä,

      niin voi saada oireita tuosta. Itse olen käyttänyt vastaavia tuotteita enkä ole kertaakaan saanut oireita eikä ole kontrollissakaan koskaan näkynyt mitään. Mutta tässä varmasti on eroja ihmisissä, en tietenkään kehota ketään toimimaan samalla tavalla!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      109
      2250
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      896
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      67
      861
    4. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      825
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      22
      822
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      535
      756
    7. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      80
      677
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      650
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      600
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      561
    Aihe