Isoveljeni menee piakkoin naimisiin, eikä mulla tietenkään ole varaa mihinkään kalliiseen lahjaan esim. hopea lusikka setti.
Joten Maalasin taulun.
Nyt mua vain pilkuttaa, mitä jos se ei ole hyvä?
se on iso taulu ja vielä kehyksenkin olen hankkinut. ..
Tavallaan tykkään maalata öljyvärio taluluja yms.
Ei ole rahaa ostaa, mutta teen lahjan...
4
1050
Vastaukset
- Eli...
Eikö se tarkoita, että veljesi on sinulle yhtä kuin kuollut?? Karkoitettu? Tai hyljeksitty, vähintään?
Ei kai kukain voi muuten tehdä vain 'jotain, jotta olisi jotain'. Ethän sinä tee remonttiakaan siksi, että se olisi tehty, tai hanki vaimoa/miestä lapsineen siksi että ne olisi??? Voi ethän?
Joten maalasit taulun..?!
Toivottavasti poltat sen!!!
Ja alat himosta harrastaa jotain! Tai sitten tarjoat vaikka lahjakortin tulevien lapsien hoitoavuksi, kun vanhemmat lomailevat (ilmainen) tai annat erittäin huolellisen siivouksen lahjaksi, tai jotain muuta erityistä, vaikka kanoottiretken, jos sinulla sattuu olemaan sellainen jo.. Aina voi keksiä. Sillä juuri se ajatuksella hankittu lahja, on se sisaruksellesi rakkain. Ei se, että kullisi päässä on jo tippa ja se pitää purkaa. Vaikka juuri siihen naiseen, joka on edessäsi. Ja raskaana pian. Morsiamesi. Onko pakko aina tehdä niin kuin ei kirjoitettukaan..?????... - omaperäisyys kunniaan
Enpä oikein ymmärrä edellisen kirjoittajan sanomaa. Älä nyt ihmeessä tauluasi polta. Sikäli olen edellisen kirjoittajan kanssa samaa mieltä, että lahjan tulisi olla harkittu ja saajilleen sopivaksi mietitty.
Jos olet tauluusi käyttänyt paljon aikaa ja vaivaa, on se varmaankin hyvä lahja, vaikkei lopputulos olisikaan ihan Edelfeldtin veroinen... Itse ainakin arvostan kaikkea itse tehtyä ja omaperäistä. Ei sillä ole paljonkaan väliä, mitä lahja on tullut maksamaan.- hädässä
joo olen käyttänyt siihen paljon aikaa. =P
ja kaikki mitä kuvassa on liittyy rakkauteen ja sitoutumiseen. =)
- lahja x
Mitkä ovat taulun mitat? Iso koko saattaa tehdä lahjasta hankalan saajilleen varsinkin jos asunto ei ole kovin iso. Pienen taulun saa helpommin lykättyä vaikka mihin ja sille löytyy varmaan jokin paikka, vaikka ei olisikaan aivan viimeisen päälle perfetto.
Lahjan saajien tyyli olisi myös hyvä huomioida, jos tekee jonkin sisustusjutun lahjaksi. Jos sisustustyyli on hyvin moderni ja pelkistetty, niin siihen voi olla vaikea sovittaa itse tehty kukkataulu. Jos taas tyylilaji on sellainen, että huushollissa on kalusteita ja esineitä eri aikakausilta ja sisustus on rönsyilevä, niin varmasti löytyy paikka pikkusiskon tekemälle taideteokselle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia
Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell3146781Kysymys muille miehille
Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss653829- 2073096
Kohta katson sun kuvaasi
ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa242787- 741922
- 1461682
Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan
Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a2101672Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?
Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?1201528Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi
jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?1631521- 891408