Varokaa suurta vaaraa!!!

Vaarallistaon

8

1092

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tahan voisi sanoa etta...

      Aivan raivostuttavaa kaannyttamista.
      Ensinnakin, meedio EI OLE MINKAAN DEMONIN DUUNIA!
      Mun meedio on pystynyt kommunikoimaan 20vuotta oman intinaani suojelijansa kanssa ja se on antanut PELKKIA HYVIA NEUVOJA. Raivostuttavaa....
      Toki huijareita on niinkuin kaikki ihmiset ollaan.

    • cybo-ceronimo-cabriel-61

      Varo mitä toivot,se voi toteutua?

    • Qad

      No emmää tiätty jaksa mitään videoita läpispelata, mutta sen verran vilkasin että siellä oli jotain että helvetti on totta ja Jeesus pälä pälä. Mahtaa olla aika pelottavaa ja kauheaa alkaa uskoa Jeesukseen fanitustasolta, kun sitten on pakko myös uskoa helvettiin, saatanaan, tuomiopäivään yms. kivaan mitä märehtiä ja millä yöunensa menettää, paitsi siis jos on Herran ikioma valittu.

      Yritin etsiä että missähän mahtaisi olla se kiva pikku vihkonen josta olen netissäkin moneen otteeseen pälättänyt. Minulla oli teksti-tv:ssä kirjeenvaihtoilmoitus joskus 90-luvulla jossa mainitsin olevani kiinnostunut rajatieteestä, tai jotain sinne päin, ja siitä hyvästä sain sellaisen vihkosen jossa juttu meni näin:

      Äijä herää ruumishuoneella henkiin ja alkaa vouhottaa käyneensä helvetissä. Erinäisten Raamatun kohtien yms. sälän jälkeen vihko päättyy siihen että on piirros Jeesuksesta ja tarinaa siitä kuinka hän tulee tuomiopäivänä takaisin ja tappaa kaikki homot ja avoliittolaiset.

      Harmikseni en ole tätä kivaa pikku esitettä löytänyt mistään, mutta ehkä joku päivä putkahtaa esiin arkistojeni kätköistä. Voisin vaikka skannata sen nettiin... :)

      • Olen sanut avun hyvältä henk.m. Kuten opastusta elellä menneiltä unenkautta. Tiedän heidän tarkoittavan hyvää ja auttavan.
        Meedio on henkilä joka palvelee kahden maailman välillä tuoden esim. lohdutusta tänne jääneille.


      • Noidan Tytär

        Nyt vast mä ehdin kans perehtyä mokomaan videoon. Tää on just jonku uskovaisen laittamaa storya. Mielipiteensä kullakin. Onneksi jokaisella on oma oikeus pitää omat mielipiteensä, vaikka salassa, jos ei muuten pysty.
        Keinonsa ne on noillakin ohjelmantekijöillä...


    • WideBelief

      Olen niin perkeleen peloissani että aivan välttämättä tuotan sinulle tyydytyksen.

      Ilman varoitusta olisin saattanut jopa nauttia luonnosta, mutta kun noin pelottelet päädyn ajattelemaan ettei ehkä kaikki olekaan luonnosta.

      Hitto vie, kirjasta kaikki on.

      • Noidan Tytär

        ... niin, se kirja... sekin on luonnosta. Mutta se palaa hyvin se kirja uunissa...

        Luonnosta ihan kaikki on. Ja aika paljon on per***stä, mut sekin on luonnosta. ;)


    • Striking-Fire

      Kotonakin on vaarallista - sinne on moni kuollut.
      Kirkollista propagandapaskaahan tuo oli.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      188
      5091
    2. Kukka kuoli ja kukka tappo Kokkolassa?

      Ouluntiellä tapettu nainen torstaina kukka tappo?
      Kokkola
      14
      1751
    3. Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?

      SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka
      Maailman menoa
      63
      1626
    4. Jos mies oikeasti haluaa sinut

      Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois
      Ikävä
      127
      1497
    5. Helena Puolakka laukoo suorat sanat Vappu Pimiän MasterChef -pestistä

      Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Kokenut keittiömestari ja ravintoloitsija Helena Puolakka laukoo suorat s
      Tv-sarjat
      9
      1463
    6. Voiko ryyppäämisellä tienata elantonsa?

      Lassi Kuhlman on rappiostriimaaja. Hän kuvaa omaa päihteiden käyttöään pitkissä somestriimeissä. Katsojat voivat lahjoit
      Maailman menoa
      50
      1147
    7. Ketä ehdotatte seuraavaksi kuntanne johtohahmoksi

      Ei ole teitä riitaisia kehityksen jarruja helppo yrittää kohti valoa ohjata. Siinä on teille pähkinä purtavaksi.
      Lappajärvi
      96
      1084
    8. Persuille 1,8 prosenttiyksikköä laskua. Keskusta meni ohi ja Vasl hengittää niskassa

      Erityisesti työväestö on hylkäämässä persut. https://yle.fi/a/74-20208249
      Maailman menoa
      302
      969
    9. Vasemmistoliitto menossa perussuomalaisten ohi!

      Keskustapuolue meni jo...
      Maailman menoa
      195
      941
    10. Dannyn "ex-käly" Jennika Vikman teki erikoisen ratkaisun!

      Dannyn "ex-käly" Jennika Vikman paljasti uudet kujeet. Hän on mukana kohutussa Sointu Borg & Tyrkyt -realityssä. Jääkö
      Suomalaiset julkkikset
      7
      820
    Aihe