takana 200 tkm, kuutoskone ilmastointi jne. Hyväkuntoinen suomiauto. Missä lukemissa hinta pyörìi ?
960 -95
Volvoko
9996
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
liikaa kilometrejä, vikaherkellä lotjakkeella.
Volvo 960-93 aj. 315tkm. Säännöllisesti huollettu, ei mitään vikoja koskaan. Kulkee kuin juna, hieno ajaa.
200tkm on lastenleikkiä kaikille 900-sarjan autoille, kun vaan huollot hoidetaan ajallaan ! Ne olivat viimeisiä kunnolla tehtyjä Volvoja.
juu hyvä peli oli kaverilla ei ees 200 ajettu vaan 130tkm ja stefa vuoti, keskuslukot reistaili, auto oli kuin jääkaappi talvella lämmöt ei noussu milllän.. ilmastointi ei pelannu.. perän iskarit piti vaihtaa ja uudet oli vaan 3500mk kappale.. sitten se meni ja vaihto sen paskan pois ..
että itselläsi ei ole Volvoa. Syvällä rinta-äänellä tullaan puhumaan "omakohtaisia kokemuksia" tälle palstalle ! Olen minäkin kuullut pihalla, että ne wolkkarit,fordit,opelit jne ovat jatkuvasti rikki, mutta mistäpä minä sen oikeasti tietäisin, ei minulla ole niitä. Jutut on juttuja, omakohtainen kokemus antaa varmuuden puhua asioista niiden oikeilla nimillä.
Mene nyt kiltisti takaisin vain sinne teini-Corollan rattiisi ja kasva vielä pari vuotta, ehkäpä sinäkin vielä joskus pääset niin hyviin hommiin, jotta saat ajaa Volvolla.
ja kyydissä kuljin duunimatkan joka päivä.. 2,5v--ja kokemukset oli tuo niin ei se paljon kuule lämmitä.. omassa allussa ei ainuttakaan vikaa silläaikaa.. revi siitä..
ne ei ole autoja kuten ei forditkaan ja ford eli fix or repair daily volvohan nykyään on ..
että lapsiahan siellä näitä juttuja kirjoittelee.Jättäkää nyt kuulkaa nämä palstat ihan aikuisille vaan. Teille löytyy omat nuoriso chatti-palstat netistä.
Niin, eihän siihen omaan autoon tietysti mitään vikoja tulekaan jos se seisoo päivät omalla pihalla kun itse kulkee kaverin kyydissä vuosikausia.Halpaa autonpitoa sulla.
Itsellä oli kanssa 960 vm.91 (alle 200000tkm ajettu, jos mittari piti paikkaansa). Autossa tahto olla vikaa kokoajan. Nivomatit(takaiskarit) ei todellakaan tahdo kestää. Viimesimmät kesti vuoden ja ovat tosissaan kalliita ostaa. Etupäässä puslia joutui vaihtamaan. Talvella tuli ajettua välillä jonkin aikaa vaan pätkää jolloin volvo heti nakkasi öljyt pihalle(huohotin tukossa). Bensa maistui(tosin se nyt oli jo ostaessa tiedossa), huollot maksoi paljon ja huoltopalvelu oli p*******ä ainakin pääkaupunkiseudulla. Itsekkin ostin kyseisen laitteen sen takia kun luulin sen olevan suht varma ajopeli. No nyt vaihdoin sen sitten pakasta vedettyyn autoon, joka ei ollut volvo. Ja turha kenenkään provosoitua. Kysehän on vanhemmissa autoissa ennenkaikkea yksilöstä.