Myyntiedustaja ajoi X-Typellään Jaguar-kerhon kesätapahtumaan. Etuvetoinen diesel ja farmari. Auto ei tehnyt vaikutusta, tuliko turhaan ostettua kallis Mondeo?
Olimme kahden.
Jaguaristin alahuuli väpätti.
13
2249
Vastaukset
- jörni
Sä taidat olla vähän,ei vähän, tyhmä...tunnustatko..
- mieltä
Uudet Jaget, varsinkin X-type, ei tee säväytystä edes kaupan parkkipaikalla. Ford pilasi koko merkin. Konkurssi olisi ollut parempi vaihtoehto legendaariselle automerkille, kuin kaupitella 2litran diesel etuveto farmaria. Toki on se hienompi kuin Mondeo kaiken puolin, ymmärrän sellaisen ostajiakin.
- kahden?
Aika pieni Jagge-kerho.
Mikä Jagge sinulla muuten on, kun X-type ei tehnyt vaikutusta? - eikä kukaan ole yksin
Miksiköhän Mondeo-kuskeilla ei ole kesätapahtumaa?
- Kouluun mars mars
Mikä on autoilia? Sana kirjoitetaan autoilija, se kuuluu yleissivistykseen. Virheet oikeinkirjoituksessa eivät anna kovin älykästä kuvaa.
- kielimies
"laatuautoilia" kirjoitetaan yhteen, ei yhdysviivalla. Samoin yhteen kirjoitetaan "laatuautoilija"... mikäli siis keskustelun aloittaja tarkoitti laatuautolla ajelevaa henkilöä.
- sekopää....
Tämä sama pelle kirjoittaa näitä samoja viestejä aivan samoilla sanoilla muillekin palstoille, katsokaa Cadillac ja Caddykuskin alahuuli väpätti.
- Stype
Varmaan se sama nakkenakuttaja, jolla on enemmän rahaa kuin meillä muilla yhteensä, mutta ei siltikään aja... edes Jaguarilla.
Kokonaisuus on silti hauska. Hän saa purkaa turhautuneisuuttaan ja me muut saamme nauraa. Internet on monipuolinen! :-) - varmaan...
Stype kirjoitti:
Varmaan se sama nakkenakuttaja, jolla on enemmän rahaa kuin meillä muilla yhteensä, mutta ei siltikään aja... edes Jaguarilla.
Kokonaisuus on silti hauska. Hän saa purkaa turhautuneisuuttaan ja me muut saamme nauraa. Internet on monipuolinen! :-)Itkunsekaiselta tuo naurusi vaikuttaa. Etkö ole vieläkään toipunut? :)
Miksi muuten kiellät mesesi? - Hymyhuuli
varmaan... kirjoitti:
Itkunsekaiselta tuo naurusi vaikuttaa. Etkö ole vieläkään toipunut? :)
Miksi muuten kiellät mesesi?Väpättääkö alahuuli?
ps, miksi lapsia otetaan moderaattoreiksi?
- alfa-eki
Mieluummin menen kesäjuhliin farmari x-typellä kuin vaikkapa Audi Avantilla. Jagge on aina Jagge x-typenäkin. Jaggella kun menee, niin voipi olla niinkin, että etupenkillä on kuskin lisäksi vastakkaisen s-puolen edustaja enkä tarkoita mummoa tai serkkua.
- kotona saa?
Ai niin, asut vielä vanhempien luona ja olet alaikäinen.
- joopajoopajoopa
korollapoika ajoi sivan pihaan pakoputki väpättäen, pari tytteliä seisoi ovella....korolla ei tehnyt vaikutusta...=(
tuliko turhaan ostettua kalliit karvanopat.
korollapoika otti irronneen pakoputken käteensä....olimme kahden...sivan pihassa.
yritän pitää palstan nykytasoa yllä =)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2394613Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii763055- 472463
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua451767- 281703
- 791451
Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘851285PS uusimman gallupin rakettimainen nousija
https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden143965- 69948
Sellainen tunne sydämessä
Että nainen olet kaivannut minua. Tai sanonko että oikeastaan koet sitä samaa nostalgiaa, kaipuuta ja mukavia muistoja,86894