Kalevantien

alkaa olla sellainen, että siellä helposti rikkoo autonsa. Kannattaa käyttää kiertotietä esim. Korvenalan kautta, niin pääsee pikemmin perille.
6494
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

pakoputken kiinnitykset lujille, hakkaa massat ja ruosteet irti pohjasta ja tärinä irroittaa paikatkin hampaista ja maitohampaatkin putoaa pois. Onneksi kaikki on vaan tilapäistä ja parempaa on odotettavissa. Annetaan miehille työrauha.

Äänestä
  • vauhdissa. Ilmeisesti tällä erää uutta pintaa saadaan ainakin kuuden kilometrin osalle.

    Äänestä

tienhoitokunta laskee sulle sopivat tariffit.

Äänestä
  • parempaa tekemistä

    Äänestä

  • jos ei o kirjoitti:

    parempaa tekemistä

    sopiva duuni. Joku kun vielä maksaisi palkankin.

    Äänestä

töitä olis tien korjaajille,kivitöistä lähtien

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kuntoisuusluokka kirjoitti:

alkaa olla sellainen, että siellä helposti rikkoo autonsa. Kannattaa käyttää kiertotietä esim. Korvenalan kautta, niin pääsee pikemmin perille.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu