Kumpi parempi ajaa avensis vai corolla?

Onko kellään tietoo kumpi parempi ajaa maantiellä 2001:nen avensis vai 2003:nen corolla, autot kai lähes saman painoisia????
91534
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Se on makuasia, mikä enempi miellyttää ulkoisesti. Ajettavuus siis ihan perus käyttöautokamaa molempiisa, ei kummempaa. Epäilen aven olevan ainakin hiukka parempi, mutta noh ei sekään nyt mikään erikoinen ole. Paha paikka!

Äänestä

koska siinä on parempi istuin ja ajoasento. Ajettavuus taas riippuu monesta muusta seikasta etenkin käytetyissä autoissa.

Äänestä

Avensis matka-ajossa hiukan tukevampi.

Äänestä
  • Molemmat ovat hyviä ajettavia. Erityisesti Ave on "Long distance cruiser". Aven mukavuustaso selvästi parempi, melutaso pienempi ja istuimet paremmat ja nahkasarja on todella mukava käteen. Avessa myös selvästi suurempi tavaratila ja takatila.

    Äänestä

  • molemmat autot kirjoitti:

    Molemmat ovat hyviä ajettavia. Erityisesti Ave on "Long distance cruiser". Aven mukavuustaso selvästi parempi, melutaso pienempi ja istuimet paremmat ja nahkasarja on todella mukava käteen. Avessa myös selvästi suurempi tavaratila ja takatila.

    olen omakohtaisesti joutunut huomaamaan.

    Äänestä

  • molemmat autot kirjoitti:

    Molemmat ovat hyviä ajettavia. Erityisesti Ave on "Long distance cruiser". Aven mukavuustaso selvästi parempi, melutaso pienempi ja istuimet paremmat ja nahkasarja on todella mukava käteen. Avessa myös selvästi suurempi tavaratila ja takatila.

    Jos olet tuota mieltä Avesta niin tokkopa olet koskaan mitään muuta merkkiä kokeillut kuin Toyotaa? Monituisissa tahoissa on kyllä moitittu kummankin, Aven sekä Corollan, rauhattomuutta varsinkin maantieajossa. Eipä mitään, mielipiteitä ja makuja on tietysti niin monenlaisia!

    Äänestä

kumpi on kahdesta pahasta se huonompi hahaaa,,,
kumpikin niin surkeita että hirvittää kun puhutaan nistä autoina olisivat vain tojoja....

Äänestä

taannoin eräässä suomalaisessa autoalan julkaisussa Aven koeajolla: ...lumisella tiellä Avensis haki tietä kotiin niin ettei kaista tahtonut riittää...joten?

Äänestä

Toyotahan on suunniteltu vain perille pääsyyn. Jos ajettavuu´s kiinnostaa, kannattaa tutustua markkinoilla oleviin lukuisiin eri AUTOmerkkeihin

Äänestä

Kommentoi aloitusta


palzar kirjoitti:

Onko kellään tietoo kumpi parempi ajaa maantiellä 2001:nen avensis vai 2003:nen corolla, autot kai lähes saman painoisia????

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu