Guarem-kuitu

Oletteko kokeilleet apteekissa myytävää veteen sekoitettavaa guarem-kuitua ummetuksen hoidossa ?
Onko tehokas ?
7994
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

ryynejä. Mulle määrättiin niitä 10 vuotta sitten kolestrolilääkkeeksi. Käytin niitä hetken, kunnes sain peräsuolen niillä rikki, tuli puhdasta verta ulosteessa ja oli kipuja peräaukon reunoilla. Ulostaminen oli todella kivuliasta kuin olisi sepeliä ulos tunkenut. Siitä asti on ollut pientä kirvelyä alapäässä, pesemään ja rasvaamaan joutuu alvariinsa.

Äänestä

Ei Guaremissa mitään varaa ole. Sitä käytetään jopa keliaatikkojen leivonnaisiin, ja hyviä ovat.

Ummetuksen hoidosta en niinkään tiedä, mutta kolesterolia se laskee samoinkuin eliminoi diabeetikkojen sokerin nousupiikit.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tietoa? kirjoitti:

Oletteko kokeilleet apteekissa myytävää veteen sekoitettavaa guarem-kuitua ummetuksen hoidossa ?
Onko tehokas ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu