Pitkään jatkuneet niska-hartiakivut = jännitysniska. Nyt ilmaantunut palan tunnetta kurkussa. Onko tuttua. Pitäisikö varata aika kurkkulääkärille. Työterveyslääkäri katsoi peilillä nieluun ja sanoi että ei näy ylimääräistä. Jos vaiva pitkään jatkuu niin tutkitaan lisää. Onko tuttua? kiitos
Palan tunne kurkussa
3
1184
Vastaukset
- Tmmm
Tammikuusta 08 olen melkein yhtäjaksoisesti kärsinyt niska/hartia/selkä kivuista lukuisista muista 'sivuoireista' ja tämä palan tunne kurkussa on yksi niistä. Ikävä ja ahdistava tunne, täytyy vaan yrittää välttää stressiä ja levätä (ajatella muuta) sillä mulla meinas käydä niin, että ei edes henkeä meinannut saada kun rupesin panikoimaan. Meni muutamassa päivässä ohi, mutta palaa aina välillä..
- Aloittaja
Niin, tutulta kuulostaa. Kävitkö lääkärissä ja mitä hän sinulle sanoi. Todella ahdistavalta alkaa tuntumaan. Kestänyt jo parisen viikkoa. Iltapäivällä alkaa pahenemaan ja töitäkin pitäisi jaksaa tehdä.
Aloittaja kirjoitti:
Niin, tutulta kuulostaa. Kävitkö lääkärissä ja mitä hän sinulle sanoi. Todella ahdistavalta alkaa tuntumaan. Kestänyt jo parisen viikkoa. Iltapäivällä alkaa pahenemaan ja töitäkin pitäisi jaksaa tehdä.
Todennäköisesti kaularanka rappeutunut ja luupiikki painaa ruokatorvea.
Käy pyytämässä kaularangan röntgen.Ei tuo vika näy lampulla kurkkuun katsellessa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1532607
- 1971880
- 701657
- 921628
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91341- 721008
- 80998
- 95989
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes190914- 67901