Http://caramelle.suntuubi.com lukekaa päikyt. Ette halua itsellenne tätä paskaa. :(
Blogi
caramelle
5679
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Tiedän että en ole laiha, ei siitä tarvitse tulla vittuilemaan. Mä en tehnyt tota blogia sen takia, että ylpeilen sairaudellani!! Haluan vaan näyttää, mitä elämäni on. Kärsin siitä, ei se ole hauskaa.
Ettei jäänyt epäselväksi vittuilijoille ja muillekkin, niin sanon sen vielä kerran: EN TAHDO YLEPILLÄ SAIRAUDELLANI. piste. Enkä tarvitse vittuilijoiden kommentteja. "BTW, et ole edes laiha." Tiedän sen.
kunpa ihmiset tajuis mitä szä tarkotat tolla.....toi sun blogis on hyvä, harmi vaan et ne jotka ei oo todella sairaita lukee sitä et "jee hienoo anoreksiaa".
kunpa noi pro anat sun muut idiootit tajuis mitä tää todella on.
että jotkut ymmärtää. :) Kiitos. Masentaa noi pro tyyppien kommentit.
on vain niin sairaita ettei ne edes tajua kuinka sairaita ne on :<
surullista.
sh on oikeasti vakava psyykkinen sairaus, josta on ruusunpuna kaukana.
nim. kokemusta on 9 vuoden ajalta
tsemppiä sinulle!
Eivätkö ihmiset ymmärrä, että caramelle on tehnyt
bloginsa lähinnä itseään, omien tunteidensa purkua varten.
Ja jos siitä on hänelle ollut pienintäkään apua, niin en näe syytä siihen, mikseikö hän olisi sitä silloin tehnyt.
Jonkun mielestä tuo lietsoo anorektikoiksi haluavin motiivia saavuttaa päämääränsä.
Voi olla, mutta saman asian ajaa myös muoti-lehdet yms, joissa laihuutta ihannoidaan suuresti.
Lisäksi vielä caramellen blogissa on hyvin yksityiskohtaisesti kerrottu myös sairaalaan joutumisesta tappiin menneen syömättömyyden vuoksi.
Haluavatko ihmiset myös sitä?
En oikein usko.
Mielestäni voit olla ylpeä blogistasi.
Huom, ei sairaudetasi, vaan blogista.
Sillä nimittäin olet ehkä saanut edes joitain nuoria lopettamaan ajoissa laihduttamisen, kunnes tilanne on sama, kuin sinulla itselläsi on ollut.