ongelma alkoi pienellä nykimisellä kun ajeli tasaista vauhtia,nyt sitte tyhjäkäynti seilaa 400-1000 kiekan väliä ja kone sammuu,virranjakajan kansi,pyörijä,tulpat vaihdoin,ei auttanut,saako mahd ilmaa jostain liikaa?
carina2-88
4
531
Vastaukset
- ddddddddddddddddddd
Moi.
Koneen päällä takaosassa on lieriömäinen mutikka. Siinä on viisi ilmaletkua tai jotain. Ota lyhin irti toisesta päästa, ei lieriön.
Tuki se kunnolla, nykiminen loppuu. ei vaikuta kulutukseen, tai arvoihin. tyyppivika.
MM - voi olla
vaihtokunnossa nimittäin minulla oli carinassa juuri samoja vikoja ja välillä toimi ihan ok.
- käynti
ei ole ongelma poistunu vieläkään,nyt on tullut vielä lisäksi jälkikäynti-ongelma,alkaa olemaan huumori koetuksella ,taitaa mennä auto vaihtoon jos ei pian saada kuntoon
- kaasuttimessa
Corolla -89 1,6 l, jos vaikka on sama kone sinulla, tutun kuuloinen vika. Edellinen omistaja oli huolimattomuuttaan jättänyt kaasuttimen purkamisen jälkeen yhden tiivisteen pois. Jonkin aikaa hällä toimi, mutta mulla alkoi sitten vuotaa, tyhjäkäynti vaelsi ja kone sammuili. ALuksi vähäinen vika paheni tasaisesti. Kaasuttimen korjaussarjalla korjaantui, nyt pelaa kuin unelma. Eikä ilmavuodosta tullut edes suhinaa, joten sitä ei heti osannut epäillä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä
Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai949377Persut: haluamme lisää veroja!
Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki714873Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.
https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.414541Jos samassa autossa istuu romani, somali ja venäläinen, kuka ajaa?
Arvioiden mukaan romanit lähtivät noin 1000-luvulla liikkeelle pohjois-Intiasta. Nyt 1000 vuotta myöhemmin he ovat levit592887Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni
Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j82338Numero josta kaivattusi tulee mieleen
Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.1001576- 411364
Tämmönen höpsö
Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress441286Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera
Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota481281Heräsin taas sinä mielessä
Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?641242