papakokeesta

En ole vielä kertaakaan käynyt papakokeessa.
Olenkin miettinyt pitkään, että pitäisi mennä.
Kuukautiseni ovat suht epäsäännölliset, saattaa myöhästyä joskus reilun viikonkin. Ja kun eikö koe pitä tehdä pari päivää kuukautisten loputtua?
4409
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Yleensä sanotaan että suositellaan papa-koe tehtäväksi kierron puolessa välissä, mutta itse en ole ainakaan koskaan sitä niillä paikkeilla tehnyt.
Kunhan vain kuukautiset eivät ole päällä niin mielestäni sillä ei ole väliä.

Äänestä

papakokeeseen voi mennä kun ei ole kuukautisvuotoa eli itsekin kävin esim. muutama päivä ennen niitä kuukautisia eli ei mitään väliä ajankohdalla kunhan ei vuoda!

Äänestä

Vajaan viikon heitto kuukautisissa on vielä säännöllinen kierto.

Äänestä
  • Mutta kun minulla myöhästyy joskus reilun viikonkin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


19 vuotias nuorinainen kirjoitti:

En ole vielä kertaakaan käynyt papakokeessa.
Olenkin miettinyt pitkään, että pitäisi mennä.
Kuukautiseni ovat suht epäsäännölliset, saattaa myöhästyä joskus reilun viikonkin. Ja kun eikö koe pitä tehdä pari päivää kuukautisten loputtua?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu