Vrsar

sampeh

Hei

Kertokaa Vrsarissä käyneet kokemuksia kyseisestä paikasta. Koko Kroatiasta on vähän kekusteluita, mutta Vrsarista en löytänyt haullakaan kuin muutaman artikkelin.

Millainen paikka on yleensä...
Onko lasten kanssa hyvä paikka..
missä kannattaa käydä ja mitä tehdä..
Tekmiset, näkemiset, ihmiset, hintataso, syömiset ym.

Lähdössä 17.8.08 kaksi alle 3v lasta, neljä aikuista ja anoppi

2

835

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Vee2

      Eka viesti on näköjään karannut bittiavaruuteen.
      Koitetaas kirjoittaa uudestaan.

      Se miksi Vrsarista ei ole täällä juurikaan juttua johtuu siitä, että suomalaiset matkatoimistot eivät tee tänne juurikaan matkoja. Suomalaisten matkatoimistojen kohteet selviää kun lukeepi viestien otsikoita. dubrovnik, Dalmatiassa Splitin ja Zadarin alue, Makarskan Riviera, Porec, Umag ...

      Vrsar on kiva pienehkö rantakaupunki. Muistuttaa kovasti Porecia ja Rovinjia. Ilmiasu on sellainen pikkunätti ja pienihän Vrsar onkin. Kaupunki on vauraan oloinen, ja syykin selviää kun kiertelee keskustassa. Rahakkaita saksalaisia ja brittejä sekä irkkuja on siellä todella paljon.

      Ne omistavat sieltä myös loma-asuntoja erittäin runsaasti. Nel Blu kiinteistövälitystoimisto myy siellä megaluokassa asuntoja.

      Vrsar on rauhallinen, turvallinen ja siisti kaupunki. Lasten kannalta siellä on mukavan leppoisaa varmasti. Lapsille löytyy Porecissa Aquarium ja Jama-Grotta Baredinessa, alkueläin Olmin asuinpaikka tippukiviluolissa.

      Ruokapaikkoja siellä on vaikka muille jakaa, ja hinnat ovat suhteellisen edullisia Suomalaisiin verrattuna. Viini ja olut on halpaa kun pysyy kotimaisessa.

      Tsekkaa linkki,
      http://www.istra.com/vrsar/index2.asp?j=eng

      Tuolla on kaupungin kotisivut ja aika kattavasti.

      Sretan Put!

      • SampeH

        Kiitos vastauksistasi. Jos tulee joillakin muilla mieleen jotain kertomisen arvoista, laittakaa tekstiä tulemaan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

      Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
      Maailman menoa
      161
      2278
    2. Ehkä vähän

      Rakastunut sinuun
      Ikävä
      58
      1295
    3. Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas
      Kaste
      162
      1177
    4. Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana

      Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta
      Kaste
      366
      1137
    5. Sijaiskasteet kuolleitten puolesta

      Paavali teki Korintossa sijaiskasteita kuolletten puolesta eli ns. Mormoninkasteita. 1. Kor. 15:29 Mitä muutoin ne, j
      Kaste
      373
      1049
    6. Martina ja jalkapalloilija2

      Seiska: Martina iski nuoren jalkapalloilijan vuosia sitten. Könysikö milf teinin kanssa?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      187
      1048
    7. Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion

      Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu
      Ikävä
      122
      998
    8. Et taida paljoa

      treffeillä käydä? 😆 mieheltä Naiselle
      Ikävä
      94
      989
    9. Oikea kaste on syntisten kaste

      Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka
      Kaste
      58
      975
    10. Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta
      Kaste
      153
      972
    Aihe