Taas sai lukea iltalehdestä nuorten kolareista. Missä vika ajo-opetuksessa vai asenteissa.
Nuorten autoilu!
ajotaito
4600
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
tyhmyys. Melko suuri on teineistä kun on vaan yksinkertaisesti helvetin tyhmiä. Aika suuri osa sitten viisastuu siinä parinkympin paikkeilla, mutta ainakin Kuusankoskella tuo prosentti on koko maan keskiarvoa pienempi.
Kokemattomuus kuljettajana yhdistettynä agressiiviseen ajotyyliin. Ajokorttiin pitäisi jonkunlainen psykologinen testi liittää, saisi pahimmat raivoapinat pois esittämästä pikkutytöille ajotaitojaan..
Tosin, osaahan ne peittää todellisen luontonsa inssiajossakin, miksei sitten moisessa kokeessakin. Ajokortti-ikä pidemmälle, esim. 21v?
Ilmiötä kutsutaan "luonnolliseksi poistumaksi väestön keskuudessa". Huono geneettinen aines poistaa itsensä kierrosta.
niin no kun on huonot geenit ja kusipäitä suku täynnä, niin eipä ne sillä sinisellä bemarilla aja muuta ku puuhun tai sitten jokeen ja vie virta mennessään siellä pöpilänlinjalla vai mikä mörkölinja se ny olikaa.