Eilen tuli ajettua kotiin viimeisin hankinta, vuosimallin '91 XM 2.0i automaatti. Kaksilla aluvanteilla, cruise, mp3-soitin, sähkölasit, k-ohjauttava keskuslukko jne. No, onhan tuossa laittoa koska edellinen omistaja oli unohtanut auton käymään pihalle kolmeksi tunniksi korjatessaan pientä vesivuotoa ja keittänyt koneen ihan kunnolla :)
Niin, mitäkö se maksoi ... 200 euroa :) Käytännössä ilmainen auto, sähköpuolella kaikki toimii kuten tuo automaattilaattikokin - ja kertakaikkiaan mahtavat kyydit. Jääkö vielä kysyttävää miksi näitä viitsii yhä harrastaa? :)
Mielettömän halpaa :)
6
1187
Vastaukset
- Jäppinen
Toisilla käy tuuri, oman -90 automaatti XM:n myin 1690€ pois.
Ostaisin varmasti takaisin jos 200€ sais... - flaksi
kävi vuosi sitten, ostin -95 zx:n viidelläkympillä ja mäyräkoiralla karhua. Olen tuolla vuoden ajellut, eikä arvo ole pudonnut. Ihmeellisen vähän menettävät hintaansa nämä sitikat!
- Sanoi että
Pahuus tuo Ville-Veikko varmaan hourii kun sanoi että hinta alenee ihan tuhansia. No jos sille tuli jokin virhe tuossa ajanlaskennassa vai oisko desimaalivirhe ?
- Mäkelän Juuso
Minulla oli paljon edullisempi auto kuin sinun Citroen. Se ei kylläkään ole Citroen joka oli minulla noin 15 minuuttia. Olin kuukausi sitten tuomassa metsästä viimeistä tukkikuormaa mutta en päässyt tielle kun siinä metsätieliittymässäni oli auto katollaan ja palokunta oli siinä imeyttämässä maahan menneitä öljyjä. Kysyin palopäälliköltä jos saisin traktorini kourakuormaajalla siirtää tuota autoa sen verran sivuun, että pääsen jatkamaan matkaani, niin siihen tuli auton omistaja ja sanoi saat koko auton jos viet sen pois ja hän maksaa 200 €uroa. Se mies sanoi siihen autoon tulleen styyrsnekka vian jonka takia se oli mennyt tuohon siltarumpuni päähän ja edelleen katolleen. Sain 200 €uroa ja nostin auton kourakuormaajalla tukkikuorman päälle. Siinä oli sitten autopurkaamo 2 kilometrin päässä ja siinä oli kovin kuoppia tiessä niin jouduin ajamaan hiljaa kun tuo auto aikoi tippua alas. Tuo autopurkaamon mies pysäytti minut ja sanoi maksavansa 500 €uroa ja hoitavansa paperiasiatkin samaan hintaan, tein kaupat joten sai varttitunnissa 700 €uroa tuosta autosta ihan noin vain. Että on niitä muitakin edullisia autoja.
- Anglia.
ostin C5 farkun -05 lakupötköllä ja 4kpl tyhjiä lidlin tölkkejä.Ainoa vika on kun se unohti sen talvella käymään pihalle 10 minuutiksi ja huohotin jääty ja paine poksautti moottorin neljään osaan.En viitsinyt kunnostaa sitä vaan annoin sen naapurille koirankopiksi.
- Efraimi
Sinä se sitten vasta eläintenystävä. Kyllä siinä koira nauttii ja sinäkin haukkua räkätät kaikkea mikä liikkuu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.834873- 1902268
- 1331869
- 371828
ROTAT VALTAAVAT ALUEITA
Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj231598- 1781520
- 751492
Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan
Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️161421Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut
Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh3401185- 351136