Iberotel Lido - all inclusive

Te hotellia käyttäneet matkailijat: kannattaako ko. hotelliin varata all inclusive, onko hintansa väärti? Entä onko kokemuksia kahden päivän Kairon retkestä? Tämän hotellin ranta on ilmeisesti hyvä, ettei ole koralliranta?
41864
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Hei.
Olimme viime talvena kyseisessä hotellissa.
Hotelli oli mielestäni oikein kiva ja viihtyisä.
Ranta oli ihan kiva ja pystyi uimaan ja snorklaamaan.
Snorklaus rannalla ei toki ollut mitään verrattuna snorklausretkiin esim.Tiranissa ja Ras Mohamedissa.
Aamiainen oli hyvä ja kävimme pari kertaa lounaalla ja illallisella.
Ruoat olivat maittavia: oli runsaasti salaatteja, eri ruokalajeja, kokit teki grillistä ruokaa ja pitsaa oman mielen mukaan, niin ja salattipuolellakin oli oma kokki,jälkiruokia oli montaa sorttia jne.
Itse ottaisin all inclusiven jos menisin sinne uudestaan viikoksi.
Kahdeksi viikoksi en ehkä kuitenkaan ottaisi.
Kairossa emme käyneet sattuneesta syystä, mutta monet kehuivat reissua vaikka linja-autossa istuminen onkin raskasta.
Tosin pääseehän sinne lentämälläkin jos haluaa.
Suosittelen hotellia lämpimästi.

Äänestä

Olemme tyttöystävän kanssa myös lähdössä egyptiin, ja mietittiin tuota samaa asiaa. Päädyttiin siihen tulokseen, parin keskustelun luettua, että jos ottaa all-inclusive niin se rajottaa aikataulua aika paljon, jos siis meinaat kaikki ne ruoat syödä.. ja jos et syö kaikkia niin sitten se on vähän turhaa rahan hukkausta. Tosi moni on ottanut pelkän Aamiais buffetin, ja sillä pärjää sitten kokopäivän ja illalla voi sitten syödä jossain jos on kaamea nälkä.

Äänestä

Olimme -07 marraskuussa Iberotel lidossa ja hotelli miellytti meitä kovasti. Hotellin sijainti oli loistava aivan Naama Bayn ja rannan tuntumassa. Meillä oli puolihoito, joka riitti varsin hyvin. Aamiainen oli jo todella kattava ja illallinen alkoi klo.18. Jos olisimme tankanneet vielä lounastakin runsaista noutopöydistä niin jopa olisi ollut olo kuin pallokalalla. Meillä riitti lounaaksi joku sandwich tai vastaava. Illallisella riitti valinnanvaraa runsaasti. Tämä sopi meille ja nyt jo ensi talveksi matka tilattu :)

Äänestä

viime reissusta lähtien otan kaikista hotelleista all-inclusive paketin, ainakin näin lapsiperheelle se on erinomainen ratkaisu ja hintansa väärti. ei tarvitse miettiä minne uskaltaa mennä syömään,onko juomaa aina saatavilla.
lapsetkin oppivat näppärästi käymään täyttämssä juomalasinsa juomapisteistä ja ruoka oli todella hyvää ja vaihtelevaa, eikä tarvinnut olla nälissään. ja vatsataudeiltakin säästyimme, ehkä niissä kaupungin ruokapaikoissa senkin taudin olisi varmaan saanut.
ja näytti tuohon all-inclusiveen kuuluvan myös nuo alkoholijuomat tiettyinä aikoina päivästä, jos niitä siellä haluaa juoda.
tuosta iberotel lidosta en tiedä onko siellä, mutta kaippa kaikissa on sama periaate.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


HK83 kirjoitti:

Te hotellia käyttäneet matkailijat: kannattaako ko. hotelliin varata all inclusive, onko hintansa väärti? Entä onko kokemuksia kahden päivän Kairon retkestä? Tämän hotellin ranta on ilmeisesti hyvä, ettei ole koralliranta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu