3 kerta

Nyt minä en enään kestä tätä paniikkihäiriötä.
Finish:(
3352
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

En saa apua paniikkihäiriöön joten se on lähtö nyt.:(:(:(:(

Äänestä
  • tulee mieleen itsetuhoisia ajatuksia ,mutta äläihmeessä toteuta niitä. ajattelet että tästä noustaan uhallakin ja vielä paistaa aurinko vaikka nyt olisikin pimeää ja tuntuu toivottomalle. Ne on vaan tunteita, lähdet vaikka kävelylle ja nautit suomen kesäyöstä. Aamulla palkitset itsesi isolla kupilla kahvia ja hengität raikasta kesäaamun ilmaa vaikka miltä tuntuisi, tärkeintä on ettet luovuta, koska elämä kannattaa elää

    Äänestä

  • mistä olet sitä hakenut? Minulla on tuttava, nuori ihminen, jolla on paniikkihäiriöitä, lääkityksenä Sepram/1 päivässä. On syönyt muutamia kuukausia kyseistä lääkettä, ja on ollut ihan tyytyväinen-olotila on paljon parempi, eikä kohtauksia ole tullut. Suomalaisella sisulla mennään, ei anneta periksi. Jaksamista sinulle.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


jnnnjn kirjoitti:

Nyt minä en enään kestä tätä paniikkihäiriötä.
Finish:(

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu