Mikä ihme?

katkoo omenapuun tuoreet versot? Mitään ötököitä en ole nähnyt puussa.
2355
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Joku varmaan muistaa sen nimen löytyy noilla tuntomerkeillä. Mutta ruiskutus malationilla auttoi viimekesänä, tänä vuonna en ole vielä havainnut. Olisiko kevätruiskutukset auttaneet

Äänestä
  • on kyllä tehty. Voisiko kova sade katkoa niitä?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ihmettelijä puun alla kirjoitti:

katkoo omenapuun tuoreet versot? Mitään ötököitä en ole nähnyt puussa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu