sillä lailla

tällaista kouvolassa tänään:

http://www.iltalehti.fi/turku/200806307877243_tu.shtml

on se vaan hyvä, että muutin kouvolasta pois asuttuani siellä vain vuoden. sinä aikana tuli nähtyä kaikenmaailman hulluja enemmän kuin viidessä vuodessa sen jälkeen lahdessa asuessani. pelottava paikka ja kuvottavaa sakkia.
7987
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

on tainnu maantiedon tunnit jäädä väliin jos luulet että kouvola ja turku on kovinkin lähekkäin, ainakin tuo juttulinkki on suoraan turusta. taidat olla ollu sen vuoden melko kamoissasi kun luulet asuneesi kouvolassa vaikka turussahan sitä onkin tullut asuttua. vai mitä nisti!!!

Äänestä
  • Minkästakia tähänkin juttuun piti vetää narkit mukaan?? Taitaa tämä sama tyyppi olla muillekki vittuilemassa täällä. Alan kohta uskoa että tämä postaaja on itse kamankäyttäjä joka vittuilee heroiini vajareissa kaikille. Mee ihmeessä hakemaan sossusta massia että saat lääkkees kun noin paljo kerran ahdistaa. Jätä fiksuimmille puheenvuoro ja lopeta se trollaaminen. Tainnut juuri päästä yläasteelta pois ja ei päässyt amikseen niin pitää vittuilla kaikille. Perus kouvolamaista menoa. En yhtään ihmettele että kouvolassa tapahtuu puukotuksia ja pahoin pitelyitä juuri tuollaisten takia.

    Äänestä

  • qiquli kirjoitti:

    Minkästakia tähänkin juttuun piti vetää narkit mukaan?? Taitaa tämä sama tyyppi olla muillekki vittuilemassa täällä. Alan kohta uskoa että tämä postaaja on itse kamankäyttäjä joka vittuilee heroiini vajareissa kaikille. Mee ihmeessä hakemaan sossusta massia että saat lääkkees kun noin paljo kerran ahdistaa. Jätä fiksuimmille puheenvuoro ja lopeta se trollaaminen. Tainnut juuri päästä yläasteelta pois ja ei päässyt amikseen niin pitää vittuilla kaikille. Perus kouvolamaista menoa. En yhtään ihmettele että kouvolassa tapahtuu puukotuksia ja pahoin pitelyitä juuri tuollaisten takia.

    ehkä reippaasti kamoissaan jos luulee Turkua Kouvolaksi.

    Äänestä

Yksipistepirkko is back...

Äänestä
  • Ei huono...

    Äänestä

taas ap.,sarita.,kari vaan,jne.heränny jostain eikä oikein tiedä missä on asunut.

Äänestä

linkkisi sisältö. Kaikki tämähän tapahtui elinmäellä!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ap. kirjoitti:

tällaista kouvolassa tänään:

http://www.iltalehti.fi/turku/200806307877243_tu.shtml

on se vaan hyvä, että muutin kouvolasta pois asuttuani siellä vain vuoden. sinä aikana tuli nähtyä kaikenmaailman hulluja enemmän kuin viidessä vuodessa sen jälkeen lahdessa asuessani. pelottava paikka ja kuvottavaa sakkia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu