Tekisi mieli rakentaa puista lattia parveekkeelle. Tiedän että laattojakin on myynnissä, mutta ne lonksuvat ikävällä tavalla. Mistäköhän löytäisin painekyllästettyjä, mielellään ruskeita lautoja, ja sopivia ruuveja ? Olen kysellyt jo Puukeskuksesta, Starkista, jne mutta mielestäni hinnat ovat aika kovat.
Parvekkeelle
6
940
Vastaukset
- sinulla ihan
jättikokoista parveketta ole, niin lattiaan menevä puumäärä on senverran pieni, että jos jostain pieneltä puutoimittajalta vähän halvemmalla saisitkin niin säästö menee äkkiä puhelu- ja muihin tiedustelukuluihin.
Osta vaan lähimmästä rautakaupasta tai puukeskuksesta. - jalan alle
Jos parvekkeellasi on lasitus niin tuo lämpöeristetty parvekematto on kyllä hyvä kun parveketta voi käyttä sukkasilaan ympäri vuode. Vai oliko Sinulla joku erityinen syy nimenomaan puulattiaan.
- Hankin ritilän pääl
Lämpöeristettyä parvekemattoa löydät ainakin http://www.indot.fi ja leikkaavat valmiisiin mittoihinkin. Nuo tiikit ja laatat kun ovat niin kylmää tavaraa.
- Tiger
parvekematto on paras ratkaisu , lämpöinen !
- rewwi99
Tiger kirjoitti:
parvekematto on paras ratkaisu , lämpöinen !
kyl näin maar on vaan !
- aurinko:)
Tiikkilaatta asentamiseen ei tarvita työkaluja http://www.kauppa.jkalho.fi/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=240&category_id=23&option=com_virtuemart&Itemid=10&lang=fi
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986138KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495607Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei522649Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521042066Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071768- 1241717
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191613Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1801267- 731187
Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään33998