Kumpikohan näistä olisi parempi hyvää kuvanlaatua (myös videoissa) arvostavalle peruskuvaajalle? Maallikkona en osaa eroja eritellä ja hintakin on samaa luokkaa.
Miettinyt olen myös Casion Exilimiä ja Nikonin COOLPIXS51SILiä, mutta edelleenkään en näe juurikaan eroja edellisiin verrattuna. Olisiko jollain kokemusta jostain näistä tai muuten tietoa auttaa nuorta naista?
Ixus90 vs Ixus860 IS
apua maallikolle?
5
698
Vastaukset
- puoliammatikuvaaja
tuo 860 on myös ammatilaisen valinta osta se.se on paras.kuten kaikki canoin kamerat on huippuja.
- samaa
Sitä samaa Canon-puppua taas kerran!
- 970 IS
Oisko mitään?
- aloittaja
Kiitoksia vinkeistä, tutkiskelen vielä asiaa ja tuota 900-sarjaa. Eiköhän tie vie kohta kamerakauppaan :).
- Canonisti minäkin
Unohda nuo molemmat. IXUS-sarjassakin on vaihtoehtoja, joisa on optinen etsin, jos sen on pakko olla Canon. Laatikko ilman etsintä on kelvoton kuvaustilanteessa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1751957Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361685Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi81312Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2241139Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu561136Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas151015- 59918
Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv57903