Luumille kyssäri

Jokin aika sitten kehuskelit täällä, kuinka Karhulan torille on saatu maksuton pysäköinti aikaiseksi ja vieläpä demareitten ansiosta.
Nyt kuulin ilkeämielisen huhun. Homma ei olisikaan demareitten ansiota! Annoin kertoa itselleni, että kyseessä olisikin muka ollut Keskustan ainoan kunnanvaltuutetun, eli Riitta Klemolan aloite, jota erityisesti ysiryhmä oli ajanut eteenpäin.
Siis oliko demareitten ansiota, vai ei?
11594
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

hyvä,hyvä eero tollaset asiat pitää välittömästi oikaista.

Äänestä

milloin tulee maksullinen pysäköinti? Tänään ainakin rahastettiin!

Äänestä

Pysäköitimaksun poisto on ollut jo 29.5.2007 esillä lautakunnassa jolloin päätettiin ottaa pysäköintikiekko käyttöön maksuttomilla aikarajoitetuilla pysäköintipaikoilla ja pysäköintikieltoalueilla. Sen jälkeen Tuomas Santasalon 21.1.2008. Selvityksessä todetaan Karhulan torilla olevan sopivasti pysäköintiä. Pysäköinnin todetaan palvelevan mm. torin varren pienliikkeitä. Edelleen selvityksessä todetaan, että maksullisesta pysäköinnistä luopumista tulisi harkita ja siirtyä aikarajoitettuun pysäköintiin.
Keskustan Riitta Klemola on tehnyt valtuustoaloitteen 3.3.2008
Karhulan liikkeenharjoittajat ovat jättäneet 15.5.2008 adressin jota Kotkan liikkeenharjoittajat tukivat. Näin olen asian valmistelu on ollut jo jonkin aikaa käynnissä myös teknisellä osastolla joten mikä on kenenkin osuus viime metreillä tehdyn aloitteen kanssa on jokaisen omassa tulkinnassa. Viime kädessä päätöksen tekee lautakunta ja teknisessä lautakunnassa on puheenjohtajana sdp:n edustaja joka luo linjat tälle lautakuntatyölle. Lautakunnalle tulevien asioiden valmisteluissa yleensä pj on muka ja näin tässäkin tapauksessa ja kun päätös syntyy sdp:n johtamassa lautakunnassa niin kyllä silloin päätös on tehty sdp:n johdolla niin kuin teksissä mainitsin. Se mitä Juho sinä kysyin eli onko sdp ansiosta niin kyllä sdp:kin, mutta myös monen muunkin henkilön ja ryhmittymän ansiosta.
Aloitteista vielä sen verran, että Kotkan valtuustossa tehdään liikaa aloitteita jo vireillä olevista asioista ja etenkin näin vaalivuonna etenkin.

Äänestä
  • Oli se silti sinulta halpa hintaista populismijä että mainostit asians olleen teidän ansiota jos samalla lailla kaikki muutkin asiaa toi esille.

    Äänestä

  • Örkki ö mörkki kirjoitti:

    Oli se silti sinulta halpa hintaista populismijä että mainostit asians olleen teidän ansiota jos samalla lailla kaikki muutkin asiaa toi esille.

    Alla kopio J.Luumin kyseisen asian otsikko missä siinä puhutaan ansiosta? Juho ja muut olkaa nyt tarkempia kun esitättä täällä kysymyksiä. Tehän vääristelette asioita.

    Pysäköintimaksu pois demarien johdolla

    http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=115&conference=4500000000000079&posting=22000000035817026

    Äänestä


hävisi se hyvä idea siitä miten mustalaisille voisi tehdä.....

Äänestä

suoraan? Miksi täällä pinnoja keräät...? Tahvo!

Äänestä
  • Hyvä että kysyi täällä,sillä täällä se Luumikin puolueensa erin omaisuutta mainostaa.Ei varmaan olisi korjannut virheellistä itse kehuaan jos ei olisi Eero ojentanut.

    Äänestä

  • Mokelan Tane kirjoitti:

    Hyvä että kysyi täällä,sillä täällä se Luumikin puolueensa erin omaisuutta mainostaa.Ei varmaan olisi korjannut virheellistä itse kehuaan jos ei olisi Eero ojentanut.

    ???. Onkos se joku persaukisten nimitys pikkueerolasta, siitä "reinikaisen" pojasta?

    Äänestä

  • vitun eero on? kirjoitti:

    ???. Onkos se joku persaukisten nimitys pikkueerolasta, siitä "reinikaisen" pojasta?

    vitun eero on?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Juho Eerola kirjoitti:

Jokin aika sitten kehuskelit täällä, kuinka Karhulan torille on saatu maksuton pysäköinti aikaiseksi ja vieläpä demareitten ansiosta.
Nyt kuulin ilkeämielisen huhun. Homma ei olisikaan demareitten ansiota! Annoin kertoa itselleni, että kyseessä olisikin muka ollut Keskustan ainoan kunnanvaltuutetun, eli Riitta Klemolan aloite, jota erityisesti ysiryhmä oli ajanut eteenpäin.
Siis oliko demareitten ansiota, vai ei?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu