Tipahdin aidalla kiipeillessäni ja löin samalla käteni päällislautaan. Siitä on jo kuukausi ja käsi on kipeä usein edelleenkin, kyynerpäästä tai hieman yläoikealta. Eikä oikeastaan edes kipeä, vaan epämukavan tuntuinen joskus, esim. jos nojaa kyynerpäillä pöytään.
Se on yleensä turtunut yön jäljiltä ja vähän jäykkä ennen kuin sitä alkaa liikuttaa taas. Ihan samalla tavalla kuin putoamisen jälkeisenä aamuna, mutta ei niin pahana. Pystyn kuitenkin punnerruksia ihan normaalisti tekemään eikä tuo mitenkään muutenkaan haittaa elämääni. Kummastuttaa vaan kovasti ja mietityttää, että mikä tuollaista aiheuttaa? Pitäisikö olla huolissaan ja käydä näyttämässä lääkärille?
käsi kipeä kuukauden jälkeenkin
kädellinenn
1
767
Vastaukset
- kotitohtori
amputaatio ainakin auttaisi!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 585060
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai544562Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1224489Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san2951680- 821318
- 2281308
- 681275
- 3061005
- 199930
Pääsit koskettamaan
Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.50820