käsi kipeä kuukauden jälkeenkin

kädellinenn

Tipahdin aidalla kiipeillessäni ja löin samalla käteni päällislautaan. Siitä on jo kuukausi ja käsi on kipeä usein edelleenkin, kyynerpäästä tai hieman yläoikealta. Eikä oikeastaan edes kipeä, vaan epämukavan tuntuinen joskus, esim. jos nojaa kyynerpäillä pöytään.

Se on yleensä turtunut yön jäljiltä ja vähän jäykkä ennen kuin sitä alkaa liikuttaa taas. Ihan samalla tavalla kuin putoamisen jälkeisenä aamuna, mutta ei niin pahana. Pystyn kuitenkin punnerruksia ihan normaalisti tekemään eikä tuo mitenkään muutenkaan haittaa elämääni. Kummastuttaa vaan kovasti ja mietityttää, että mikä tuollaista aiheuttaa? Pitäisikö olla huolissaan ja käydä näyttämässä lääkärille?

1

807

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kotitohtori

      amputaatio ainakin auttaisi!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      149
      2048
    2. Israel euroviisujen 2.

      Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is
      Luterilaisuus
      306
      1749
    3. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      93
      1567
    4. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      200
      1210
    5. Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?

      Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois
      Maailman menoa
      78
      1203
    6. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      67
      1160
    7. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      25
      1071
    8. Mikä kaivatussasi

      Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
      Ikävä
      48
      1017
    9. Rakas nainen ymmärsin

      Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl
      Ikävä
      73
      966
    10. Maalaisliiton nuorilta paljon puhuva idea

      Taas vongataan lisää tukea... kehdosta hautaan! Maalaisliiton nuoret aka Keskustanuoret haluaa Suomeen valtiollisen dei
      Maatila ja metsä
      23
      957
    Aihe