Blueintheface Demoklubi dokumentti

Alexanderrr

3

439

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Toista mieltä.

      "Mainiota meininkiä!"

      Hmmm. Katon sitä ja just ja:

      A) Kivempaa, jos bändi kuulostais oikeasti bändiltä, eikä 4:ltä henkilöltä, jotka sattuu olemaan lavalla, samaan aikaan.

      B) Kitaristin soittotyyli on vähän outo, hankala meinaan välillä sanoa, meneekö soitto täysin metsään vai ei. Toi seikka saa sen kuulostamaan paljon amatöörimäisemmältä kuin (luultavammin) oikeasti on.

      C) Laulajalla on perus "lausutaan englantia ja koitetaan sitten laulaa samalla" ongelma. Laulaminen on siis hieman luonnottoman oloista. Luultavammin, jos laulukielenä olisi suomi, laulu toimisi 10 kertaa luonnollisemmin ja paremmin.

      D) Rumpalin ja basisti (/ muut) ei tunnu soittavan oikein yhteen, ennemmin rumpali soittaa komppia ja toiset koittaa pysyä mukana. "Ei oikein svengaa", vois joku klasu-järvis-klooni sanoa.

      No, eipä ne edellisetkään 3 bändiä, sen ihmeellisempiä ole olleet, että sinänsä. Ihmetyttää kyllä, jos nämä tähän astiset, ovat olleet todellakkin sieltä parhaasta päästä.

      • Herkkusuu!

        Munkin oli pakko katsoa. Mä kyllä tykkäsin. Oikeestaan aika paljonkin. Ja mulle svengas ihan hyvin (en tosin oo ammattilainen mutta kuluttaja kuitenkin). Ja mikä parasta hyviä biisejä! Ei muuta kun tsemppiä bändille!!!


      • peter crisss
        Herkkusuu! kirjoitti:

        Munkin oli pakko katsoa. Mä kyllä tykkäsin. Oikeestaan aika paljonkin. Ja mulle svengas ihan hyvin (en tosin oo ammattilainen mutta kuluttaja kuitenkin). Ja mikä parasta hyviä biisejä! Ei muuta kun tsemppiä bändille!!!

        Itse olin ihan äimän käkenä Lappeenrantalaisesta Armourista, aivan mahtavan räävitön bändi! Siitä eteenpäin onki ollu sitten aika mitäänsanomattomia esityksiä. Armour laulajallakin oli oikeasti jotain sanottavaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 96
      1589
    2. Mitkä asiat

      tekevät vaikeaksi kohdata kaivattusi?
      Ikävä
      74
      1394
    3. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      50
      1317
    4. Miltä se tuntuu

      Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s
      Ikävä
      104
      1208
    5. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      53
      1196
    6. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      9
      955
    7. En mahda sille mitään

      Olet ihanin ja tykkään sinusta todella paljon.
      Ikävä
      36
      817
    8. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      60
      761
    9. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      754
    10. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      725
    Aihe