juonittelua!

täällä sitä ihmetellään, miten kaurismiehen saa kiikkiin. Senkin manipuloijat ja strategikot!Olkaa ihan luonnollisia, jos natsaa nin natsaa, jos ei niin ei.Itse ajauduttiin kaurismiehen kanssa asumaan yhteen parin viikon tuntemisen jälkeen. Oli tosi rakkautta alusta saakka, eikä koskaan loppunut.Ei siinä tarvinnut juonia punoa, tai kirjoitella nettipalstoille , miten saada mies haaviin - luonto hoiti!
2959
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kiitos, kun tulit kertomaan sen tänne kaikille!

Toiv onni ja autuus kohdallanne jatkuu!
Kauriin ja Oinaan välillä luonnon on taipumusta hoitaakin asiat alussa ainakin ja jonkun aikaa sen jälkeenkin, sitten alkaakin työn osuus.

Tiedän ainakin kaksi oinas-kauris-paria, joita luonto hoiti yhteen intohimoisesti alussa, mutta vähän myöhemmin päätyivät molemminpuoliseen halveksuntaan ja riitaisiin eroihin.


Ps itselläni on Kauris-mies kuudetta vuotta. Kyllä luonnolla on ollut tekemistä jonkun verran asioiden etenemisen kanssa, mutta pääasiassa kyse on ollut työstä suhteen eteen, hyvin palkitsevasta työstä tosin.

Äänestä
  • luepa oma kirjoituksesi ja mieti: Onko sinulla mitään rohkaisevaa ja positiivista sanottavaa kenellekään, joka avoimesti ja rehellisesti kertoo, että MENEE HYVIN JONKUN KANSSA. Et kai vain juuri maalaillut mustia pilviä toisten taivaalle? Suorastaan vaikutti siltä kuin olisit ärtynyt siitä ilmoituksesta, että kaurismieskin voi sopia luonnostaan jonkun kanssa hyvin yhteen ilman naisen antamaa "koulutusta" ja "työstämistä".
    Että olosi hiukan helpottuisi, voin kertoa, että ihana yhteiselämämme päättyi aikanaan kaurismieheni kanssa, mutta ei vapaaehtoiseen eroon kuten laajalla astrologisella kokemuksellasi ja osaamisellasi ennustelet, vaan rakkaan puolisoni menehtymiseen onnettomuudessa.
    Kaikista manatuista mustista pilvistä huolimatta: kaikki kauriit ja oinaat, lippu korkealla! Kuten kaikki muutkin. Älkää uskoko horoskooppihöpötyksiin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


oinasnaikkonen kirjoitti:

täällä sitä ihmetellään, miten kaurismiehen saa kiikkiin. Senkin manipuloijat ja strategikot!Olkaa ihan luonnollisia, jos natsaa nin natsaa, jos ei niin ei.Itse ajauduttiin kaurismiehen kanssa asumaan yhteen parin viikon tuntemisen jälkeen. Oli tosi rakkautta alusta saakka, eikä koskaan loppunut.Ei siinä tarvinnut juonia punoa, tai kirjoitella nettipalstoille , miten saada mies haaviin - luonto hoiti!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu