täällä sitä ihmetellään, miten kaurismiehen saa kiikkiin. Senkin manipuloijat ja strategikot!Olkaa ihan luonnollisia, jos natsaa nin natsaa, jos ei niin ei.Itse ajauduttiin kaurismiehen kanssa asumaan yhteen parin viikon tuntemisen jälkeen. Oli tosi rakkautta alusta saakka, eikä koskaan loppunut.Ei siinä tarvinnut juonia punoa, tai kirjoitella nettipalstoille , miten saada mies haaviin - luonto hoiti!
juonittelua!
2
921
Vastaukset
- Vesi-N
Kiitos, kun tulit kertomaan sen tänne kaikille!
Toiv onni ja autuus kohdallanne jatkuu!
Kauriin ja Oinaan välillä luonnon on taipumusta hoitaakin asiat alussa ainakin ja jonkun aikaa sen jälkeenkin, sitten alkaakin työn osuus.
Tiedän ainakin kaksi oinas-kauris-paria, joita luonto hoiti yhteen intohimoisesti alussa, mutta vähän myöhemmin päätyivät molemminpuoliseen halveksuntaan ja riitaisiin eroihin.
Ps itselläni on Kauris-mies kuudetta vuotta. Kyllä luonnolla on ollut tekemistä jonkun verran asioiden etenemisen kanssa, mutta pääasiassa kyse on ollut työstä suhteen eteen, hyvin palkitsevasta työstä tosin.- paitsi täällä juonitellaan ...
luepa oma kirjoituksesi ja mieti: Onko sinulla mitään rohkaisevaa ja positiivista sanottavaa kenellekään, joka avoimesti ja rehellisesti kertoo, että MENEE HYVIN JONKUN KANSSA. Et kai vain juuri maalaillut mustia pilviä toisten taivaalle? Suorastaan vaikutti siltä kuin olisit ärtynyt siitä ilmoituksesta, että kaurismieskin voi sopia luonnostaan jonkun kanssa hyvin yhteen ilman naisen antamaa "koulutusta" ja "työstämistä".
Että olosi hiukan helpottuisi, voin kertoa, että ihana yhteiselämämme päättyi aikanaan kaurismieheni kanssa, mutta ei vapaaehtoiseen eroon kuten laajalla astrologisella kokemuksellasi ja osaamisellasi ennustelet, vaan rakkaan puolisoni menehtymiseen onnettomuudessa.
Kaikista manatuista mustista pilvistä huolimatta: kaikki kauriit ja oinaat, lippu korkealla! Kuten kaikki muutkin. Älkää uskoko horoskooppihöpötyksiin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu2712310En kadu sitä, että kohtasin hänet
mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n831011Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..
...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n55989- 108980
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi81931- 44861
Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."
Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa21848Helena Koivu : Ja kohta mennään taas
Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi67746Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä
Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä299694- 33687