juonittelua!

oinasnaikkonen

täällä sitä ihmetellään, miten kaurismiehen saa kiikkiin. Senkin manipuloijat ja strategikot!Olkaa ihan luonnollisia, jos natsaa nin natsaa, jos ei niin ei.Itse ajauduttiin kaurismiehen kanssa asumaan yhteen parin viikon tuntemisen jälkeen. Oli tosi rakkautta alusta saakka, eikä koskaan loppunut.Ei siinä tarvinnut juonia punoa, tai kirjoitella nettipalstoille , miten saada mies haaviin - luonto hoiti!

2

942

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Vesi-N

      Kiitos, kun tulit kertomaan sen tänne kaikille!

      Toiv onni ja autuus kohdallanne jatkuu!
      Kauriin ja Oinaan välillä luonnon on taipumusta hoitaakin asiat alussa ainakin ja jonkun aikaa sen jälkeenkin, sitten alkaakin työn osuus.

      Tiedän ainakin kaksi oinas-kauris-paria, joita luonto hoiti yhteen intohimoisesti alussa, mutta vähän myöhemmin päätyivät molemminpuoliseen halveksuntaan ja riitaisiin eroihin.


      Ps itselläni on Kauris-mies kuudetta vuotta. Kyllä luonnolla on ollut tekemistä jonkun verran asioiden etenemisen kanssa, mutta pääasiassa kyse on ollut työstä suhteen eteen, hyvin palkitsevasta työstä tosin.

      • paitsi täällä juonitellaan ...

        luepa oma kirjoituksesi ja mieti: Onko sinulla mitään rohkaisevaa ja positiivista sanottavaa kenellekään, joka avoimesti ja rehellisesti kertoo, että MENEE HYVIN JONKUN KANSSA. Et kai vain juuri maalaillut mustia pilviä toisten taivaalle? Suorastaan vaikutti siltä kuin olisit ärtynyt siitä ilmoituksesta, että kaurismieskin voi sopia luonnostaan jonkun kanssa hyvin yhteen ilman naisen antamaa "koulutusta" ja "työstämistä".
        Että olosi hiukan helpottuisi, voin kertoa, että ihana yhteiselämämme päättyi aikanaan kaurismieheni kanssa, mutta ei vapaaehtoiseen eroon kuten laajalla astrologisella kokemuksellasi ja osaamisellasi ennustelet, vaan rakkaan puolisoni menehtymiseen onnettomuudessa.
        Kaikista manatuista mustista pilvistä huolimatta: kaikki kauriit ja oinaat, lippu korkealla! Kuten kaikki muutkin. Älkää uskoko horoskooppihöpötyksiin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      221
      4086
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      111
      2583
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      38
      2305
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      81
      1405
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      86
      1288
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      48
      1149
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      75
      1037
    8. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      903
    9. Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme

      Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu
      Ikävä
      58
      881
    10. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      876
    Aihe