Mistä sais ohjeita tai missä ois hyviä kuvia millai akvaario kannattaa sisustaa? Mun akvaario on ihan karsee ja muilla aina hienoja! Se on sekava eikä sellainen hieno vaikka mitä tekisin. Kasvit kyllä kasvaa mutta mihin sattuu.
akvaarion sisustus
5
699
Vastaukset
- Miimu
www.aqua-web.org ja sieltä ylälaidasta kilpailut.
Siellä on viime kevään sisustuskilpailun altaat, niiden pohjapiirrokset ja kommentit tuomareilta.
Siinä mielessä hyvä sivu, että kukaan kisaan osallistuneista ei ole mikään huippuammattilainen, vaan ihan tavallinen harrastaja. - bettaristic
...hakemaan vaikka täältä:
http://showcase.aquatic-gardeners.org/- Emilia
Kiitokset! Sitten tuli sellainen vaan mieleen että häiriintyykö monniset jos koko etulalan peittää sellainen ruohomainen kasvi, kun silloinhan monniset eivät vapaasti saa tonkia hiekkaa. Muutenkin jos on paljon kasveja, niin tuntuu ettei monnisille jää pohjalle tilaa ollenkaan!
- Miimu
Emilia kirjoitti:
Kiitokset! Sitten tuli sellainen vaan mieleen että häiriintyykö monniset jos koko etulalan peittää sellainen ruohomainen kasvi, kun silloinhan monniset eivät vapaasti saa tonkia hiekkaa. Muutenkin jos on paljon kasveja, niin tuntuu ettei monnisille jää pohjalle tilaa ollenkaan!
sittenhän laitat toki myös sellaisia kasveja, joiden alle jää kivasti sitä töngittavaa hiekkatilaa. :) Harvoin sitä niin täyteen akvaariotaan kasveilta saa, etteivät kalat enää viihtyisi.
- Anonyymi
Onkos kellään kokemusta näistä biOrb sisustusakvaarioista? Kalojen pitäminen ei ole se juttu minulle, joten sisustus painotteisesti. Nimenomaan kenellä on kokemusta näistä. Kiitos.
https://vesilahde.fi/sisustusakvaariot
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kelekkakisat
Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.2110795- 408047
- 1235191
- 693518
- 1103516
Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset
Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi283467- 613370
- 333137
- 512440
Olisipa saanut sinuun
Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak341946