Mistä sais ohjeita tai missä ois hyviä kuvia millai akvaario kannattaa sisustaa? Mun akvaario on ihan karsee ja muilla aina hienoja! Se on sekava eikä sellainen hieno vaikka mitä tekisin. Kasvit kyllä kasvaa mutta mihin sattuu.
akvaarion sisustus
5
750
Vastaukset
- Miimu
www.aqua-web.org ja sieltä ylälaidasta kilpailut.
Siellä on viime kevään sisustuskilpailun altaat, niiden pohjapiirrokset ja kommentit tuomareilta.
Siinä mielessä hyvä sivu, että kukaan kisaan osallistuneista ei ole mikään huippuammattilainen, vaan ihan tavallinen harrastaja. - bettaristic
...hakemaan vaikka täältä:
http://showcase.aquatic-gardeners.org/- Emilia
Kiitokset! Sitten tuli sellainen vaan mieleen että häiriintyykö monniset jos koko etulalan peittää sellainen ruohomainen kasvi, kun silloinhan monniset eivät vapaasti saa tonkia hiekkaa. Muutenkin jos on paljon kasveja, niin tuntuu ettei monnisille jää pohjalle tilaa ollenkaan!
- Miimu
Emilia kirjoitti:
Kiitokset! Sitten tuli sellainen vaan mieleen että häiriintyykö monniset jos koko etulalan peittää sellainen ruohomainen kasvi, kun silloinhan monniset eivät vapaasti saa tonkia hiekkaa. Muutenkin jos on paljon kasveja, niin tuntuu ettei monnisille jää pohjalle tilaa ollenkaan!
sittenhän laitat toki myös sellaisia kasveja, joiden alle jää kivasti sitä töngittavaa hiekkatilaa. :) Harvoin sitä niin täyteen akvaariotaan kasveilta saa, etteivät kalat enää viihtyisi.
- Anonyymi
Onkos kellään kokemusta näistä biOrb sisustusakvaarioista? Kalojen pitäminen ei ole se juttu minulle, joten sisustus painotteisesti. Nimenomaan kenellä on kokemusta näistä. Kiitos.
https://vesilahde.fi/sisustusakvaariot
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomessa on meneillään boomereiden kosto
1990-luvun lamassa osumaa saaneet sukupolvet toivovat sen jälkeen syntyneille sukupolville kärsimystä porvareita äänestä1283207IPCC romahtaa
Mitenkäs tässä nyt näin kävi? Ilmastohourimoinnin tukijalka myöntää, ettei mitään ilmastokatastrofia olekaan. Eikös tääl652280Petteri Orpon kommentti persujen väkivaltaan?
Hiirenhiljaa taas on, kun Tampereella persulahkon ääriosasto pahoinpiteli kantasuomalaisen tytön. Missä on pääministeri1582188Toiko Helen laivalastillisen vieraslajeja Suomeen?
Loviisan satamaan tuotiin laivalastillinen pähkinänkuoria Norsunluurannikolta Loviisan satamaan kiinnittyi vapun al611949- 1471504
Pelolla pakottaminen
Kristinusko on tuovinaan valoa ja toivoa, mutta ensin pitää olla pimeyttä ja toivottomutta jotta joku valoa ja toivoa ha6241026- 100936
- 106902
- 57843
- 56759