akku sytty tuleen xD

terve tilasin g&p 9.6v 2200mAh v-type akun tungin sen väkinsin ca m15 xm177 e2:seen, ehdein ampua 50 laukausta ja sitten etu kahvan reijistä tuli savua. Aukaisin kuoret nopeasti ja akku paloi hohtana keltaisena. toinen puoli akusta on ehjä. saako korjattua?
4462
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Varmaan akun kennot menivät oikosulkuun ja hajosivat sen takia. Ei muuta kuin uutta akkua kehiin.

Äänestä
  • sain korjattua akun aukaisin kuoret joita ei saisi avata pistin johdot omille paikoille ja sähköteippiä paljon päälle ja TOIMII kaikki on mutta akku vähän ruma

    Äänestä

  • jokuasd kirjoitti:

    sain korjattua akun aukaisin kuoret joita ei saisi avata pistin johdot omille paikoille ja sähköteippiä paljon päälle ja TOIMII kaikki on mutta akku vähän ruma

    Aika hyvin enpä olis uskonu ite en kyllä varmaan onnistuis!

    Äänestä

  • jamppamöhlö kirjoitti:

    Aika hyvin enpä olis uskonu ite en kyllä varmaan onnistuis!

    Vai toimii se sittenki Joonas? Eikös se toinen puoli pura sitä toista puolta ladatessa?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


jokuasd kirjoitti:

terve tilasin g&p 9.6v 2200mAh v-type akun tungin sen väkinsin ca m15 xm177 e2:seen, ehdein ampua 50 laukausta ja sitten etu kahvan reijistä tuli savua. Aukaisin kuoret nopeasti ja akku paloi hohtana keltaisena. toinen puoli akusta on ehjä. saako korjattua?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu