Menee jo överiksi

saana-iida

Olen tässä tykännyt ja digannut kotiteollisuutta ja etenkin Hynystä, mutta nyt menee jo yli, överiksi ja läskiksikkin.
Miehet ovat keski-ikäisiä ja käyttäytyy kuin teinit ryypäten, uhoten ja itseään esitellen ym.
Eipä taida heillä pian olla faneja ollenkaan, tai no ehkä teinit ja ne, joilla elämä on samanlaista juomista ja vittuilemista.

Minä laitan arkun kii ja siihen monta naulaa. Kiitos!

7

2304

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ................

      se meni jo siinä vaiheessa, kun kotiteollisuus ekan tahdin soitti. En vaan voi tajuta, miten porukat pystyy diggaamaan tätä pumppua.

      • Mä vaan

        sekä hyviä levyjä... Mutta keikkoja en pystyis kattoon tai keikoilla käymään. En oikein diggaa Hynystä ja niitä muita jätkiä ja niiden esiintymistä...Jopa Popeda nykyään sivistyneempi lavalla...


    • Musiikki ok

      ensimmäinen eikä varmasti viimeinen mies joka heiluu munasillaan julkisesti. Omaa elämäänsä tässä jokainen elää omalla tavallaan.
      Erota musiikki ja miesten esiintyminen, ei ne biisit siitä huonone miten he julkisuudessa esiintyvät. Ainaki mun mielestä Kivireki soi ihan samanlailla kuin ennenkin.

      • Yrittäkää ymmärtää, mieshän on piirakkalaaksosta kotoisin!


      • ISÄNTÄ-PÄÄLLIKKÖ
        rensseli1 kirjoitti:

        Yrittäkää ymmärtää, mieshän on piirakkalaaksosta kotoisin!

        Hynynen on 38 vuotias,eli ei mikää keskiikäinen!


      • alla raudan
        ISÄNTÄ-PÄÄLLIKKÖ kirjoitti:

        Hynynen on 38 vuotias,eli ei mikää keskiikäinen!

        jos elää 76 vuotiaaksi on silloin keski-iässä 38 vuotiaana! Ei tuolla ryyppäämisellä kyllä luulis elävän 70 vuotiaaksi.


      • on...
        alla raudan kirjoitti:

        jos elää 76 vuotiaaksi on silloin keski-iässä 38 vuotiaana! Ei tuolla ryyppäämisellä kyllä luulis elävän 70 vuotiaaksi.

        ... Jos 35 vuotta on mittariin tullut. Ainakin virallisen määritelmän mukaan! ;)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tiedätkö mihin

      Ominaisuuksiin rakastuin sinussa?
      Ikävä
      78
      4399
    2. Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti

      Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans
      Maailman menoa
      114
      4117
    3. BOIKOTOIN - Ei mitään Suomi.fi postilaatikoita käyttöön

      Ainakaan minulle! Vai että pitäisi alkaa siellä käyädä katselemassa tammikuusta 2026 siis periaatteessa päivittäin että
      Maailman menoa
      167
      3045
    4. Surullista

      Että menetit sen naisen , tosi surullista ja vielä oman tyhmyyden takia ,ymmärrän että se on masentavaa
      Ikävä
      58
      2547
    5. Muuttunut käytös

      Onko kaivattusi käytös muuttunut? Tiedätkö mistä se johtuu? Haluatko kertoa, mitä tapahtui?
      Ikävä
      67
      2397
    6. Mitä haluaisit sanoa hänelle juuri nyt?

      💜
      Ikävä
      142
      2276
    7. Väkeä oli liikkeellä

      Nyt leijutaan pilvissä. Kun eläinpuistossa oli porukkaa 😆😆 Olihan siellä kun ilmaiseksi pääsivät. Eiköhän se juuri sik
      Ähtäri
      42
      2107
    8. Lasse Lehtonen vaatii persuja pyytämään anteeksi aasialaisilta

      Persut ova romahduttaneet Suomen maakuvan parissa päivässä negatiiviseksi rasismillaan ja se alkaa vaikuttamaan jo Suome
      Maailman menoa
      55
      2092
    9. Oliko kiihkeä

      ensimmäinen yö?
      Ikävä
      52
      2022
    10. Kummallista

      Oletteko koskaan ihastuneet ihmiseen, joka ei ulkonäöltään vastaa ollenkaan ihannettanne?
      Sinkut
      56
      1762
    Aihe