Ensin Zirro1 matki N.Sorsaa, sitten kirjotti käyttäen Muskettisopulin n sanontoja ja lopulta esiintyy Sakulina, etteks te tajua että hän on itse nickien kuningatar, gatosgatos-rouvagunvor-littanputtan!
Älkää menkö retkuun!
12
629
Vastaukset
- zirro1
Voisko kuka mitä häh nyt vähän tarkentaa???
Kuka matkii ja ketä???
Vai matkiiko kukaan ketään siinä on vasta pulma!!- Savon likka
Täällä on niin julmetusti luulosairasta porukkaa, joka arvuuttelee milloin mitäkin. Kun eihän määrättyjä sanontoja voi käyttää, kun, ja vain, ja ainoastaan yksi kirjoittaja.
Revippä siintä huumoria. Mutta ei se mitään, antaa heidän arvuutella, kuluupahan aika rattosammin. - kovia ovat
Savon likka kirjoitti:
Täällä on niin julmetusti luulosairasta porukkaa, joka arvuuttelee milloin mitäkin. Kun eihän määrättyjä sanontoja voi käyttää, kun, ja vain, ja ainoastaan yksi kirjoittaja.
Revippä siintä huumoria. Mutta ei se mitään, antaa heidän arvuutella, kuluupahan aika rattosammin.arvuuttelemaan ilman nikkiä ja sen kanssa,,huvinsa kullakin:))))
- Mie en muuta voi
Savon likka kirjoitti:
Täällä on niin julmetusti luulosairasta porukkaa, joka arvuuttelee milloin mitäkin. Kun eihän määrättyjä sanontoja voi käyttää, kun, ja vain, ja ainoastaan yksi kirjoittaja.
Revippä siintä huumoria. Mutta ei se mitään, antaa heidän arvuutella, kuluupahan aika rattosammin.ku ihmetellä noitten touhuja niiden elämä taitaa olla aika köyhää!!
Hankkisivat jonkun virkistävän harrastuksen tai menisivät vapaaehtoisiksi hautausmaan kukkien hoitajaksi kukista kun kerta pitävät. - siellähän
Mie en muuta voi kirjoitti:
ku ihmetellä noitten touhuja niiden elämä taitaa olla aika köyhää!!
Hankkisivat jonkun virkistävän harrastuksen tai menisivät vapaaehtoisiksi hautausmaan kukkien hoitajaksi kukista kun kerta pitävät.sitä työsarkaa olisi ja sen jälkeen vois mennä nakarille myyjäksi:)
- sen sanoit
ja selkokielellä,hyvä:)
- Savon likka
Mie en muuta voi kirjoitti:
ku ihmetellä noitten touhuja niiden elämä taitaa olla aika köyhää!!
Hankkisivat jonkun virkistävän harrastuksen tai menisivät vapaaehtoisiksi hautausmaan kukkien hoitajaksi kukista kun kerta pitävät.Se hautausmaa on paha. Siellähän joutuu miettimään, kuka on kenenkin sukulainen, vai olisko, vai eiköhän olis.
Jos ei tiije, mitä kukakin on eläissään tehny, nii vielä sitäkin, siinähän jäävät kukat kastelematta. - sattua
Savon likka kirjoitti:
Se hautausmaa on paha. Siellähän joutuu miettimään, kuka on kenenkin sukulainen, vai olisko, vai eiköhän olis.
Jos ei tiije, mitä kukakin on eläissään tehny, nii vielä sitäkin, siinähän jäävät kukat kastelematta.montakin työtapaturmaa jos liikaa rupeaisi arvuuttelemaan ehkä jokin toisentyyppinen hyväntekeväisyys olisi asiallisempaa vaikkapa risusavotta,mitäs olet siintä mieltä?
- Sikra
Niinhän sä luulet että on pulma...heh heh...ei mitään pulmaa, ihan selvää pässinlihaa ;)))))))))
- Savon likka
sattua kirjoitti:
montakin työtapaturmaa jos liikaa rupeaisi arvuuttelemaan ehkä jokin toisentyyppinen hyväntekeväisyys olisi asiallisempaa vaikkapa risusavotta,mitäs olet siintä mieltä?
Risusavotta kuulostaa hyvältä, mutta kirveet kai olis paras jättää pois matkasta, ettei sattuis niitä ns. tapaturmia.
- Zirro1 olla
olla myös umakin,,,ota näistä enään selvää!?!
- sitten
zorro;)
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1751962Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361690Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi81317Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2241142Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu561136Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas151016- 59921
Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv57908