Olen lukenut näitä juttuja, ja täytyy todeta että useimmat ovat täyttä höpötystä. vailla päätä, vailla häntää.............Ryhdistäytykää nyt. Pystytte parempaankin.Kaaleitten elämästä kyllä riittää kommentoitavaa..positiivista sellasta..ja vaikka negatiivistakin niin mitä sitte. Kuolen ja moni muu,, jos ette ala kirjoittamaan elävää asiaa, elävästä elämästä..,,olkaa rohkeita ! terveisin ; yx akka, joka lähtee ny nukkuun.
ÖITÄ KAIKILLE
Noita-akkanen ...
3177
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Miettiä, miksi ei pystytä keskustelemaan asiallisesti. Jännitteitä löytyy puolin ja toisin, pelkoa, uhoamista ja katkeruutta. Kukapa alkaa levittämään omia yksityisasioita, jos vaikka tulee tunnistetuksi, nämä piirit ovat niin pienet..
Vuosi sitten jätin palstan,omassa elämässä oli
liikaa jännitteitä,se näkyi varmaan teksteissäkin.Yritin olla positiivinen.Sitten joku totesi ilman perusteluita:Sinä et kuulu tälle palstalle,se riitti.Nyt on tilnne toinen ja tein Eetut,silleen ymmärrän E Bergiä.
Ei ole niin vaan helppoa kertoa elävästä elämästä.Tiedätkö miksi ? Elävään elämään kun liittyy muitakin.Ei voi paljastaa oikein tarkasti paikkaa ja tapahtuneita, nimistä puhumattakaan.Ei kaikki tykkää, että joutus tahtomattaan juorujen kohteeksi.Oli asia mikä hyvänsä.Parempi vaihtoehto on että kukin vaan kirjottelee itestään, eikö ?